Rugsėjo 11 – 22 dienomis Žirmūnų seniūnijoje eksponuojama fotografijų paroda „Menas kovoje prieš vėžį“.

Minint rugsėjo 15-ąją – pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną – Žirmūnų seniūnė Ona Suncovienė ragino Žirmūnų gyventojus aplankyti šią parodą, pajusti šeimų ar artimų žmonių grupių išgyvenimus susidūrus su liga. Paragino rūpintis savo ir kitų žmonių sveikata.

Parodą Žirmūnuose pristatė Vilniaus visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Rita Rukštelytė. Specialistė akcentavo, kad parodos tikslas – paskatinti Lietuvos gyventojus susirūpinti savo sveikata ir dalyvauti Valstybės finansuojamose atrankinėse patikros programose, nemokamai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio, krūties, storžarnės bei prostatos vėžio. Susirūpinti išties turime, kadangi sergamumas piktybiniais navikais Lietuvoje per 15 metų padidėjo beveik 78,7 proc. Akcentuota, kad labai svarbu profilaktiškai tikrintis sveikatą, nes ankstyva diagnostika gali išgelbėti gyvybę. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė parodos dalyviams dalijo atmintines apie atrankinės patikros dėl vėžio programas, seniūnijos darbuotojai šią veiklą tęs visos eksponuojamos fotografijų parodos metu.

Mobilių nuotraukų parodų organizatoriai – Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, Nacionalinis vėžio institutas bei visuomeninė organizacija „Išmokime gyventi su vėžio liga“.

Informaciją parengė:
Rita Rukštelytė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8-5 234 0235, el.p. rita.rukstelyte@vvsb.lt