2016 m. lapkričio 29 d. Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotoje konferencijoje „Darbuotojų sveikatos stiprinimas. Aktualijos.“ susibūrė bendraminčiai, kuriuos vienija teiginys: „Įmonės jėga–sveiki ir laimingi darbuotojai“. Konferencijoje dalyvavo Vilniaus miesto organizacijų vadovai, darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų, darbuotojų saugos ir sveikatos komitetų, darbuotojų saugos ir sveikatos srityje dirbančių institucijų, universitetų atstovai bei visuomenės sveikatos stiprinimo specialistai. Susilaukėme dalyvių ne tik iš Vilniaus, konferencijoje dalyvavo atstovai iš Vilniaus rajono, Kauno, Panevėžio ir Telšių.

Konferencijos dalyvius pasveikino Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Gražina Sidorovienė. Žiniomis ir patirtimi dalijosi lektoriai – savo srities specialistai. Vilniaus kolegijos, sveikatos priežiūros fakulteto, reabilitacijos katedros lektorė, medicinos psichologė Lina Štaupienė savo pranešimo metu nurodė rizikos faktorius, įtakojančius profesinio perdegimo sindromo atsiradimą. L. Štaupienė įvardijo požymius, kurie padeda pastebėti perdegimo sindromo požymius bei simptomus savyje. Svarbiausia, lektorė pateikė konstruktyvius perdegimo sindromo įveikimo būdus.

Apie tai, kaip pasiekti, jog darbovietėje vyrautų nerūkymo politika bei, kaip paskatinti rūkančiuosius nerūkyti išsamiai papasakojo medicinos daktarė, šeimos gydytoja Viktorija Andrejevaitė. V. Andrejevaitė informavo apie Vilniaus visuomenės sveikatos biure vykdomą pagalbos metantiems rūkyti programą „Jūs galite mesti rūkyti“, programos užsiėmimai vyksta ketvirtadieniais 18.00 val. adresu Polocko g. 12-2.

Savo gerąja patirtimi, kaip užtikrinama darbuotojų sauga ir sveikata įmonėje „Thermo Fisher Scientific Baltics“ pasidalino Evelina Antanėlė, įmonės profesinės sveikatos specialistė. E. Antanėlė pristatė įmonės patirtį apie vykdomą nelaimingų atsitikimų bei susirgimų profilaktiką, sveikos mitybos bei fizinio aktyvumo skatinimą.

Konferencijos metu buvo pateikta ir Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro patirtis, organizuojant sveikatos stiprinimo veiklas darbo vietose. Konferencijos dalyviams buvo pateiktas programos „Darbuotojų sveikatos stiprinimas“ turinys, apimantis fizinį aktyvumą, sveiką mitybą ir nutukimo prevenciją, psichikos sveikatą, rūkymo ir alkoholio vartojimo prevenciją bei sveikatos saugą ir stiprinimą, bendruosius sveikos gyvensenos ir ligų prevencijos klausimus.

Gydytoja–dietologė Evelina Cikanavičiūtė kalbėjo apie sveiko maitinimosi svarbą sveikatai. E. Cikanavičiūtė nurodė pusryčių valgymo privalumus bei esminius skirtumus tarp užkandžių ir užkandžiavimo. Gydytoja–dietologė pateikė naudingus patarimus, kaip sveikai maitintis ne tik darbo vietoje, bet ir namuose.

Linas Zaronskis, Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro lektorius pristatė būdus, kaip vadyti darbe atsirandančias įtemptas ir konfliktines situacijas, kaip išsaugoti asmeninę erdvę bei praktinių pavyzdžių pagalba pateikė kokiais būdais ir priemonėmis galima nepageidaujamas situacijas paversti teigiamomis.

Apie tai, kaip motyvuoti darbuotojus saugoti sveikatą savo profesionaliomis įžvalgomis pasidalino Valdas Underis, organizacinės psichologijos magistras, sertifikuotas vadybos konsultantas, koučingo supervizorius.

Pasak V. Underio, siekiant motyvuoti darbuotojus saugoti sveikatą – svarbu įsitraukti į atvirą dialogą apie sveikatos skatinimą darbe, kalbėtis apie galimybes gyventi sveikai, padėti parengti asmeninį sveikatingumo skatinimo planą, skatinti už informavimą apie sveikatos skatinimo problemas, kurti smagumo, žaismingumo atmosferą bei raginti darbuotojus palaikyti vieni kitus, saugant ir stiprinant sveikatą darbo vietoje.

Konferencijos akimirkos:

koliazas-3
koliazas-2
koliazas-1

Konferencijos pranešimų prezentacijos:

„Perdegus“ įmanoma „nesudegti“. Profesinis perdegimo sindromas. (Atsisiųsti)
Darbovietė be dūmų, kaip paskatinti rūkančiuosius neberūkyti? (Atsisiųsti)
Užtikrinant darbuotojų saugą ir sveikatą: „Thermo Fisher Scientific Baltics“. (Atsisiųsti)
Vilniaus visuomenės sveikatos biuro patirtis, organizuojant sveikatos stiprinimo veiklas darbo vietose. (Atsisiųsti)
Kas yra/nėra dieta? (Atsisiųsti)
Konfliktų valdymas: kaip išsaugoti gerą nuotaiką? (Atsisiųsti)
Kaip motyvuoti darbuotojus saugoti sveikatą? (Atsisiųsti)

Konferencijos organizatorius
logo


Informaciją parengė:

Ala Cholopova
Visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 205 3417
El.p. ala.cholopova@vvsb.lt