Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavimas, vidaus organų skleidžiami garsai būsimam kūdikiui susilieja į vientisą, skambančią ritmingą muziką, kurią nuspalvina mamos nuotaika, patiriami jausmai. Būsimo kūdikio kalbinimas ir dainavimas palankiai įtakoja jo vystymąsi.

Muzikos terapijos paslaugų centre vyko Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojami muzikos terapijos užsiėmimai nėščiosioms. Anot muzikos terapijos vadovės Nadeždos Kiseliovos–Žukovskos, šilta, jauki, muzikos garsais pripildyta atmosfera muzikos terapijos dalyves nuteikė giliam atsipalaidavimui, poilsiui. Atliekami atsipalaidavimo pratimai padėjo įsiklausyti į vidinius pojūčius, patirti dabarties momento stebuklą, ir tuo pačiu suteikė gyvybingumo, jėgų bei džiaugsmo. Kūrybinės muzikos terapijos metu grodamos įvairiais muzikos instrumentais bei dainuodamos būsimos mamos galėjo išreikšti savo jausmus, potyrius, naujai išgirsti save, muzikaliai kalbinti vaikelį. Tai padėjo užmegzti artimesnį ryšį su kūdikiu, sustiprino pasitikėjimą savimi, harmoningai nuteikė ateities įvykiams. Teigiama muzikinė patirtis praturtino visą šeimą: „Naudingiausia buvo, kad sukūriau savo lopšinę, kurią išmoko net mano vyras ir dabar vakarais mes ją dainuojame savo dukrytei pilvuke.“ – savo mintimis pasidalino viena iš muzikos terapijos dalyvių.

Nadieždos Kisieliovos–Žukovskos teigimu, ankstyvas muzikinis patyrimas įtakoja būsimo kūdikio vystymąsi, augimą, skatina jo intelektinius, kūrybinius, muzikinius gebėjimus. O sustiprėjęs mamos ir vaiko vidinis ryšys, pozityvios emocijos teigiamai veikia šeimos lauką, sudaro pasitikėjimo pasauliu pagrindą, besiskleidžiančiam vaikelio gyvenimui.

Besilaukiančios moterys pastebėjo, kad užsiėmimai teigiamai įtakojo jų savijautą, emocinę būseną, skatino daugiau laiko skirti poilsiui, atsipalaidavimui bei muzikiniam bendravimui su vaikeliu: „Užsiėmimai mane paskatino dažniau ir daugiau bendrauti su vaikučiu, būnant namuose.“

Muzikos terapijos vadovės Nadieždos Kiseliovos–Žukovskos teigimu, muzikinės patirties perkėlimas į šeimos gyvenimą, laikas, skirtas atsipalaidavimui, gerina visos šeimos gyvenimo kokybę.

Informaciją parengė:
Ala Cholopova
Visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 205 3417
El. p. ala.cholopova@vvsb.lt