Vaikai jau nuo pat mažens savo aplinkoje mato rūkančius ir alkoholį vartojančius žmones. Pradėję lankyti mokyklą neretai susiduria ir su narkotikų bei kitų kvaišalų vartojimu ir pasiūla.

Pastūmėti vaiką vartoti narkotines medžiagas gali daugybė įvairiausių priežasčių. Tai gali būti sunkumai moksluose, nesutarimai su tėvais, blogi santykiai su bendraamžiais. Dažnai vaikai pradeda vartoti narkotikus stengdamiesi pritapti prie draugų, vedami smalsumo ar tiesiog iš neturėjimo kuo užsiimti.

Kalbėti apie  su vaikais apie rūkymą, alkoholio ir kitų apsvaigimą sukeliančių medžiagų vartojimo pavojus gana sudėtinga, tačiau tai yra būtina, nes įvairūs vaiko gyvenime iškylantys sunkumai, problemos gali vaiką pastūmėti pabandyti narkotinių medžiagų. Todėl mes privalome vaikus informuoti apie legalių (alkoholio tabako) ir nelegalių narkotikų poveikį ir pasekmes sveikatai, teisinę atsakomybę už vartojimą ir platinimą, ieškoti alternatyvių problemų sprendimo būdų.

Siekiant perspėti vaikus apie narkotinių medžiagų grėsmę Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Vilniaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu spalio 19 – 27 dienomis organizavo akcijas „SUSTOK IR PAMĄSTYK” Vilniaus rajono Pagirių, Rudaminos „Ryto”, F. Ruščico, Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio ir Jano Sniadeckio gimnazijose, Šalčininkų Santarvės, Turgelių vidurinėse mokyklose,  Šalčininkėlių pagrindinėje mokykloje. Renginiuose dalyvavo 540 šeštų – dvyliktų klasių moksleivių.

Akcijų metu VPK VTV Prevencijos skyriaus specialistai moksleivius supažindino su policijos prevencinio autobuso ekspozicija, aiškino apie teisinę atsakomybe už tabako, alkoholinių gėrimų bei narkotinių medžiagų vartojimą ir platinimą, visuomenės sveikatos specialistai pasakojo, kokį poveikį apsvaigimą sukeliančios medžiagos daro augančio vaiko organizmui, kaip greitai išsivysto priklausomybė ir kokios pasekmės laukia ateityje. Diskusijų su moksleiviais metu buvo ieškoma alternatyvių problemų sprendimo būdų bei laisvalaikio užimtumo formų.
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuoširdžiai dėkoja Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatui už bendradarbiavimą.


Renginių akimirkos:

Daugiau informacijos:
Liudmila Sliaužienė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuro
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros skyriaus vedėja
Tel. 8-5 2711244, el.p. liudmila.sliauziene@vvsb.lt