Gineso rekordų siekimas – ne tik būdas parodyti įspūdingus rezultatus pasauliui, bet ir galimybė atkreipti visuomenės dėmesį į aktualias problemas. Birželio 18 d. Vilniaus miesto moksleiviai, dalyvaudami „Didžiojoje pasaulinėje plaukimo pamokoje“, mokėsi saugaus elgesio vandenyje taisyklių bei prisidėjo prie Gineso pasaulio rekordo. Renginys, suvienijęs 24 valstybių gyventojus siekiant išvengti nelaimių vandens telkiniuose, šiemet Lietuvoje buvo organizuotas jau antrą kartą.

Vilniaus moksleiviai iki 12 metų 10.00 val. vietos laiku prisidėjo prie visame pasaulyje vykusios „Didžiosios pasaulinės plaukimo pamokos“. Daugiau nei 50 jaunųjų plaukikų prisijungė prie iniciatyvos, kurią organizavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kartu su Sporto ir sveikatingumo klubu IMPULS, esančiame Kareivių gatvėje, bei kartu su moksleiviais dar 23 valstybėse siekė Gineso pasaulio rekordo.

„Visuomet palankiai žiūrime į prevenciją skatinančias iniciatyvas ir kaip galėdami stengiamės prisidėti. Vasarą žmonės laisvalaikį mėgsta leisti gamtoje, šalia vandens telkinių, kur slypi begalės pavojų. Plaukimo pagrindai mažiesiems gali tapti gyvybiškai svarbūs atsitikus nelaimei, tad raginame visuomenę būti pasiruošus“, – teigia IMPULS sveikatingumo klubo vadovas Vidmantas Šiugždinis.

„Didžioji pasaulinė plaukimo pamoka“ pirmą kartą inicijuota 2010 metais Didžiojoje Britanijoje. Šiemet Gineso pasaulio rekordo buvo siekiama jau šeštą kartą.

„Tai iniciatyva, sujungianti viso pasaulio gyventojus vienam tikslui – parodyti, kad mokėjimas plaukti ir saugiai elgtis vandenyje vaikui yra gyvybiškai svarbus. Lietuvoje per metus vidutiniškai netenkama vienos klasės mokinių, tačiau šių skendimų tikrai galima išvengti. Moksliškai įrodyta, kad plaukimo pamokos gali sumažinti šią riziką net 88 proc.“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovas Algimantas Visockas.

Anot V. Šiugždinio, didelėms idėjoms kartais reikia labai nedaug. Jo teigimu, organizuota „Didžioji pasaulinė plaukimo pamoka“ ne tik atkreipė tėvelių bei jų mažųjų dėmesį į plaukimo pagrindų svarbą, bet ir leido vaikams gerinti įgūdžius draugiškoje ir linksmoje bendraamžių kompanijoje. Dalyviai iš renginio išsinešė ne tik geras emocijas – už dalyvavimą ir pasiekimus jiems buvo įteikti diplomai ir specialios dovanėlės.

2013 metais „Didžiojoje pasaulinėje plaukimo pamokoje“ dalyvavo 32 450 dalyvių iš 13 skirtingų šalių. Pernai prie iniciatyvos prisijungė 36 564 žmonės iš 22 pasaulio šalių. Šiemet siekiama rekordinio 50 000 dalyvių skaičiaus.

Daug gyvybių galime išsaugoti dirbdami kartu, skleisdami ir dalindamiesi „Didžiosios pasaulinės plaukimo pamokos“ žinia: „Plaukimo pamokos gali išgelbėti gyvybes!“.

Renginio akimirkos: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.852076511539420.1073741884.354367007977042&type=3

VVSBLOGBE   impuls        worldslargestD3L5corrected