Įpusėjus vasaros plaukimo mokyklėlės „Super Varlytė“ projektui, kurį organizuoja Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kartu su baseinu „Olimpinė pradžia“, vaikučiai jau pramoko plaukimo pradmenų, saugių šuoliukų, pagrindinių saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens taisyklių. Vaikai intensyviai treniruojasi 2 kartus per savaitę rytinėje ir popietinėje pamainose. Užsiėmimus veda patyrę plaukimo instruktoriai. Treniruotėse yra lavinamos ir vaikų fizinės savybės – greitis, jėga, lankstumas, ištvermė, pusiausvyra, koordinacija, vikrumas, reakcija. Džiaugiamės dideliu vaikų entuziazmu, noru mokytis plaukti bei pažangiu lankomumu.

Pasak trenerių Linos Bielinienės ir Romano Teličėno: „Net 90 procentų vaikų padarė labai didelę pažangą tiek lavinant plaukimo įgūdžius, tiek saugiai elgiantis vandenyje ar prie vandens. Vaikai labai gabūs ir imlūs, labai stengiasi ir matome, kad jiems tai puikiai pavyksta“, džiaugiasi baseino „Olimpinė pradžia“ treneriai.

Dalyviai ir jų tėveliai džiaugiasi šiuo projektu ir dalijasi savo įspūdžiais:

Dalyvė Gabrielė: „Plaukti reikia mokėti, kad nepaskęstum“. Plaukimo pamokose vaikai ypatingai mokomi drausmės vandenyje. Gabrielė jau žino, kad negalima šūkauti vandenyje, šauktis netikros pagalbos, kai iš tikrųjų neskęsti, šokinėti žemyn galva, nes galima susižeisti ir nuskęsti. Gabrielė džiaugiasi ne tik galimybe išmokti plaukti, ypač jai patinka šokinėti nuo bokštelių ir plaukti su „makaronais“, bet ir todėl, kad susirado naujų draugų. Ji labai laukia plaukimo pamokos, jei tektų bent vieną jų praleisti – būtų didelis praradimas, teigia ji.

Dalyviui Minvydui plaukimo pamokos labai patiko, po pirmos pamokos jau laukė antros pamokos, kartojo, kad galėtų kasdien lankyti baseiną.

Dalyvis Jonas jau pirmąją dieną patyrė tiek džiaugsmo ir naujų įspūdžių, kad visos pirmos klasės mokslo dienos nebuvo tokios įspūdingos kaip ši. “Nardžiau, mokiausi pūsti oro burbulus, būdamas po vandeniu, „vaikščiojau dugnu” ir daug kitų įspūdžių patyriau labai laukiu sekančių treniruočių“.

Mama Gintarė patvirtina, kad šio plaukimo pamokų metu vaikams įskiepyta ir drausmės pamoka vandenyje yra labai reikalinga, o vaikams ypač, nes jie linkę viską paversti juokais ir elgtis nutrūktgalviškai. Mokėti plaukti yra gyvybiškai svarbu ne tik dėl savo, bet ir dėl kitų žmonių saugumo.

Mama Neringa: „Šis projektas – tai pirmiausia puiki galimybė pačiam vaikui suvokti, pajusti plaukimo naudą. Patikėti, kad vanduo yra tikrai galingas, pavojingas, bet jei moki taisyklingai plaukti – tai yra ir puikus laisvalaikis, ir sportas. Mokyti vaikus reikia nuo mažens, juk jie labai imlūs, smalsūs ir nepastebimai gabūs. Dalyvauti šiame plaukimo projekte nusprendėme nedvejodami, kadangi vaikas nebijo vandens, vanduo visada jam teikia daug džiaugsmo. Na, o plaukti dar nemoka, bet mėgsta nardyti, šokinėti į vandenį ir yra labai judrus berniukas. Vanduo tarsi traukia vaikus, ir nieko čia nepadarysi, belieka tik pačiam vaikui išmokti gero elgesio vandenyje!
Darželyje, mokykloje vaikai išklauso instruktažą – ko negalima daryti vandenyje, kad be suaugusiųjų priežiūros negalima maudytis, bet juk žodinis pasakojimas neprilygsta praktiniems užsiėmimams, kai pats vaikas realiai išbando vandens gylio pavojų, kai plauki, plauki ir nebepasieki dugno. Pasitikrina pats savo ištvermę, stiprybę. Ir tik tada suvokia, kad tikrai gali būti baisu ir gyvybiškai pavojinga. Tikiuosi, kad po šio projekto pats vaikas daug rimčiau pažvelgs į vandens grėsmę, pavojų. Suvoks, kas gali nutikti, jei vandenyje ar prie vandens bus elgiamasi nesaugiai, neapgalvotai. Labai svarbu įsisavinti kaip teisingai elgtis skendimo metu, kaip kviesti pagalbą. Mano nuomone, plaukimo pamokos turėtų būti privalomos vaikų mokymo įstaigose. Reikia rūpintis augančia, stipria jaunąja karta jau dabar, o ne rytoj!“

Mama Renata pasakoja, kad pirmokas Jonas kasmet vasaras leidžia pas senelius. Čia ir karštomis dienomis neretai vandens pramogomis pasilepina. „Visuomet neramu, kol nemoka plaukti jį išleisti, kad ir kartu su seneliais. Apie būtinybę išmokyti vaiką plaukti visuomet žinojome, tačiau vis atsirasdavo svarbesnių poreikių. Plaukimas, kaip ir mokėjimas vaikščioti – būtinas (yra būtinybė). Saugiai jaustis vandenyje, išgelbėti skęstantįjį, pačiam išsigelbėti, mokėti elgtis sudėtingose situacijose vandenyje labai svarbu. Pastebėjau, kad sūnaus vandens baimė po truputį mažėja ir mažėja. Tokie plaukimo pamokų projektai labai reikalingi. Esame dėkingi organizatoriams už vykdomas iniciatyvas, norėtųsi, kad visos Lietuvos vaikai po mokslų baigimo bent savaitę turėtų galimybę palankyti baseino užsiėmimus. Tai – viena geriausių prevencijų prieš skendimus. Ugdydami mažuosius kuriame ateitį, o ateitis turi būti saugi. Tokią ją ir kurkime. Dar kartą ačiū !“

Nuotraukų galerija: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=646127305467676&id=354367007977042

Mokyklėlės plaukimo įgūdžių įtvirtinimą vainikuos „Didžioji pasaulinė plaukimo pamoka“ (The World‘s Largest Swimming LessonTM), kuri vyks birželio 20 d., 17.00 val. Lietuvos laiku arba 3 pm GMT Grinvičo laiku, baseine „Olimpinė pradžia“, Skroblų g. 3A, Vilnius. Tuo pačiu metu ši pamoka vyks ir kitose pasaulio valstybėse. Šiuo renginiu bus siekiama atkreipti visuomenės dėmesį, jog skendimų galima išvengti.

Plaukimo pamokas finansuoja LR Sveikatos apsaugos ministerija.

vvsblogbe siuntimui   unnamed   WLSL

Informaciją parengė:
Jolita Mackevičiūtė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 205 3417
El.p. jolita.mackeviciute@vvsb.lt