Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai vykdo įvairias, nemokamas sveikatos stiprinimo veiklas Šalčininkų rajone.

Spalio mėnesį Šalčininkų rajono Lietuvos Tūkstantmečio gimnazijos baseine toliau oragnizuosime nemokamų plaukimo pamokų mokyklėlę 1 – 4 klasių vaikams. Plaukimo pamokos vyksta dviem etapais: pavasarį ir rudenį.

Baseinas

Šiais metais jau vykdome ir iki gruodžio mėn. pabaigos tęsime nemokamų mankštų užsiėmimus įvairiose Šalčininkų ir Šalčininkų raj. vietose. Šalčininkuose šiuo metu startavo fitneso užsiėmimai, kurie vyksta du kartus per savaitę.

eva suauge  20150317_201929

Esame atviri kvietimams ir mūsų profesionalus kineziterapeutas mielai atvyks į Jūsų miestelį Šalčininkų rajone, jei čia susirinks bent 10  norinčių sportuoti žmonių grupė. Kontaktinis asmuo: Eva Savel, sveikatos stiprinimo specialistė Šalčininkų rajone, tel. 86 25 49991, el.p. eva.savel@vvsb.lt

Rugsėjo mėn. Zavišonių k. lopšelyje-darželyje tai pat vyks  mankštos užsiėmimai priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikams. Užsiėmimai vyks du kartus per savaitę.

Akcija „Sveikata pas Jus“ vyko daugelyje  Šalčininkų rajono ugdymo įstaigų: Šalčininkų rajono Darbo biržoje, Šalčininkų rajono Sodros skyriuje, Šalčininkų rajono seniūnijose. Šios akcijos metu atlikome kūno masės matavimus,  asmenims buvo teikiamos konsultacijos apie sveiką mitybą ir fizinio aktyvumo svarbą.

Sveikata pas jus 1  20150310_091503

Akcija „NEDELSK“. Šalčininkų ir Šalčininkų rajono moterys buvo pakviestos nedelsti ir pasitikrinti krūtis. Per dvi dienas Šalčininkų rajone gydytoja patikrino per 200 moterų. Moterys buvo konsultuojamos ir informuojamos kur kreiptis dėl sveikatos problemų.

Šalčininkėlių  Šv. Jurgio parapijoje startavo mamos ir vaiko klubas. Vieną kartą į dvi savaites vyks užsiėmimai įvairiomis  sveikatos temomis. Teiksime konsultacijas ir informuosime kur reikia kreiptis dėl vienos ar kitos pagalbos.

Šalčininkėlių  Šv. Jurgio parapijoje su CARITO atstove Eugenija Morozova Vilniaus visuomenės sveikatos biuras organizavo dvejų dienų stovyklą. Daug kalbėjome apie psichologines ir socialines problemas, apie rūkymo ir alkoholio vartojimo žalą organizmui, apie patyčias mokyklinėje aplinkoje bei apie sveiką mitybą.

caritas

Akcija „Būk matomas kelyje“ skirta vaikams, kurie pirmais metais pradėjo lankyti mokyklą. Traumatizmas yra itin aktuali visuomenės sveikatos problema, reikalaujanti ypatingo dėmesio ir efektyvių prevencijos priemonių įgyvendinimo. Vaikai –  svarbi visuomenės dalis, todėl jų sveikatos išsaugojimas ir tausojimas yra labai svarbus iššūkis visuomenei. Kiekviena sunkesnė vaiko trauma yra susijusi su didelėmis psichologinėmis ir socialinėmis problemomis,  todėl būtina vykdyti efektyvią traumatizmo profilaktiką.

Jelena

Šalčininkų rajono Darbo biržoje pravestos paskaitos apie rūkymo, alkoholio vartojimą ir psichotropinių medžiagų žalą organizmui, savižudybės prevenciją, infekcinių ligų profilaktiką, psichologės paskaitos apie santykius su draugais bei šeimos nariais. Paskaitose dalyvavo darbingo amžiaus jaunimas.

Jeigu norite, kad ir į Jūsų miestelį atvyktų Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai, susisiekite su mūsų specialiste, kuri Jums suteiks daugiau informacijos apie paskaitas ir užsiėmimus, bei galėsite susitarti dėl jų organizavimo laiko ir vietos.

Kontaktai:
Jelena Voinova
Sveikatinimo veiklos koordinatorė Šalčininkų rajone
Tel. 86 00 27 254
El.p.voinova.jelena@gmail.com