Kviečiame Vilniaus miesto ikimokyklines įstaigas dalyvauti konkurse „Vitaminizuotas”.


Augimui ir vystymuisi daro įtaką paveldimumas ir aplinka. Mityba – svarbus aplinkos veiksnys minėtuose procesuose, atliekantis pagrindinį vaidmenį. Maistas teikia energiją ir reikalingas medžiagas naujų audinių sintezei. Visavertė mityba užtikrina gerą vaikų sveikatą, vystymąsį ir harmoningą augimą. Geros mitybos įpročiai, įgyti ikimokykliniame amžiuje, užtikrins tinkamą mitybą visą gyvenimą.
Konkurso tikslas – suteikti ikimokyklinio amžiaus vaikams žinių apie tinkamą, visavertę mitybą, įtraukiant juos į „Vitaminizuoto” patiekalo gaminimo procesą.

Tikslinė akcijos grupė:
Konkurse turėtų dalyvauti pedagogai, sveikatos priežiūros specialistai, vaikai.

Akcijos vykdymo laikotarpis: spalio 25 d. – lapkričio 3 d.

Pagrindinės akcijos veiklos:

  • Formuoti teisingą vaikų požiūrį į tinkamą mitybą;
  • Suteikti žinių apie vaisių, daržovių ir kitų sveikatai naudingų produktų reikšmę vaikų sveikatai;
  • Formuoti vaikų gebėjimus patiems atrinkti sveikatai naudingus produktus;
  • Lavinti vaikų gebėjimus dirbti kolektyve, padedant ir patariant savo draugui;

Konkurso eiga ugdymo įstaigoje:
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, norinčios dalyvauti konkurse privalo iš anksto užsiregistruoti užpildydami registracijos formą. Dalyviai savo ugdymo įstaigoje turės pagaminti  „Vitaminizuotą” patiekalą, būtinai įtraukiant į šį procesą aukščiau minėtus dalyvius. Patiekalą ir gaminimo procesą būtina nufotografuoti ir nuotraukas kartu su receptu pristatyti į Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biurą iki lapkričio 7 d. Ugdymo įstaigos sveikatos priežiūros specialistas arba pedagogas turės paaiškinti vaikams apie patiekalo sudedamųjų produktų naudą augančiam organizmui. Visose ugdymo įstaigose, kurios užsiregistruos į konkursą, bus  skaitoma paskaitėlė apie dantukų priežiūrą ir burnos higieną. Paskaitėlę skaitys odontologai.  Nugalėtojai bus paskelbti Visuomėnės sveikatos biuro tinklalapyje www.vvsb.lt ir apdovanoti ekskursija-degustacija į “AJ Šokoladas”, kur vaikai galės ne tik susipažinti su šokolado gaminimo technologijomis, bet ir turės galimybę jo padegustuoti, patys pagaminti saldainių, pažaisti ir smagiai praleisti laiką.

Ugdymo įstaigas, norinčias dalyvauti konkurse „Vitaminizuotas”, prašome registruotis iki š.m. lapkričio 3 d. el.p. julija.meisime@vvsb.lt, kilus klausimams skambinti tel.: (8-5) 2711244.

Konkurso organizatorius: Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras


Daugiau informacijos:

Julija Meišimė
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė
Vilniaus m.savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Tel. (8-5) 271 1244, el.p.julija.meisime@vvsb.lt