img_8667 n
Rugpjūčio 1 d. AB „Lietuvos geležinkeliai”, įvyko pirmasis projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose” renginys, kurio tikslas – informuoti apie efektyvias sveikatos stiprinimo priemones bei skatinti AB „Lietuvos geležinkeliai” darbuotojus atsakingai rūpintis savo sveikata.

Renginio metu fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistė kineziterapeutė Sonata Martuitaitienė darbuotojus supažindino su fizinio aktyvumo darbo vietose privalumais bei būtinybe rūpintis savo sveikata. Vėliau darbuotojai galėjo patys įvertinti savo sveikatos būklę – sužinoti ar jie lankstūs, kaip išlaiko pusiausvyrą.

Kaip vienas iš projektų partnerių, renginyje dalyvavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuras. Biuro specialistai AB „Lietuvos geležinkeliai” darbuotojams (projekto dalyviams) teikė konsultacijas tinkamos mitybos ir fizinio aktyvumo klausimais. Norintiems buvo atlikta kūno masės analizė, matuojamas kraujospūdis.

Projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose” skirtas sveikiems, dirbantiems žmonėms, kad jie kuo ilgiau išsaugotų savo sveikatą. Jo tikslas – remiantis PSO ir EU-OSHA (angl. – European Agency for Safety and Health at work) rekomendacijomis darbo vietose įdiegti fizinio aktyvumo skatinimo programą. Tai turi būti padaryta per kelis etapus – įvertinant darbuotojų ir vadovų sveikatos stiprinimo programų poreikį, organizuojant ir vykdant trijų mėnesių fizinio aktyvumo veiklų programą bei įvertinant projekto sėkmę. Galiausiai turi būti parengtos rekomendacijos visuomenės, profesinės sveikatos priežiūros bei kitiems specialistams, kurie prižiūri darbuotojų sveikatą bei įgyvendina sveikatos stiprinimo programas. 

„Tikimės, jog šio projekto dalyviai taps geruoju pavyzdžiu kitoms įmonėms ir įstaigoms Lietuvoje. Taip pat, tai iššūkis, kuris gali pareikalauti pokyčių ar naujoviško matymo, bet tuo pačiu atnešantis pozityvių permainų. Šiuo projektu tikimąsi sukurti pridėtinę vertę: sveikatos specialistams pasiūlysime parengtas rekomendacijas taikyti savo veikloje”, – teigia projekto koordinatorė Sigita Vičaitė.

Projektą finansuoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pagal nevyriausybinių organizacijų, dalyvaujančių sveikatos stiprinimo veikloje, skatinimo programą. Programos tikslas – skatinti nevyriausybines organizacijas aktyviai dalyvauti formuojant bei įgyvendinant sveikatos politiką, ugdant visuomenės informuotumą, skleidžiant informaciją apie sveiką gyvenseną, profilaktines programas ir kitas su sveikatos stiprinimu susijusias veiklas. 2013 m. SAM iš daugiau kaip 300 projektų, įvertinusi jų reikšmę ir svarbą, atrinko 30. Projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose” laikomas svarbiu, siekiant darbuotojų sveikatinimo tikslų.

Projektą vykdo VšĮ „Pozityvios sveikatos komanda” drauge su partneriais – Higienos institutu, Vilniaus bei Kėdainių r. visuomenės sveikatos biurais.

Projektas įgyvendinamas š. m. liepos-lapkričio mėnesiais AB „Lietuvos geležinkeliai” bei Kėdainių r. policijos komisariate.

Renginio akimirkos:

img_8683 n img_8661 n img_8687 n
img_8671 n img_8670 n img_8668 n
img_8667 n img_8693 n img_8669 n
img_8690 n img_8674 n img_8676 n
img_8705 n img_8689 n img_8651 n

Daugiau informacijos:
Projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose”
vykdytojas: VšĮ „Pozityvios sveikatos komanda”
direktorė Sigita Vičaitė tel. 867141457

Ala Cholopova
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel.: (8 5) 271 1244, el. p.: ala.cholopova@vvsb.lt