Birželį sėkmingai įgyvendinta Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inicijuota programa „10 000  žingsnių sveikatos link“. Ji vyko mėnesį ir vienu metu žingsnius skaičiavo trys darbo kolektyvai iš Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR finansų ministerijos, UAB „BAIP“ bei Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM.

Programos metu dalyviai drauge su kolegomis ne tik skaičiavo nueitus žingsnius – jie taip pat aktyviai dalyvavo motyvaciniuose renginiuose. Norintiems buvo atliktas kūno sudėties analizės tyrimas. Tai paprastas ir tikslus būdas daugiau sužinoti apie savo kūno sudėtį bei padidinti motyvaciją keisti savo gyvenimo būdą. Po atliktų tyrimų visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės, dietistės Ramunė Daujotaitė  ir Gabija Paulina Magaznieks išsamiai pristatė tyrimo duomenų reikšmes.

Dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir išmokti Šiaurietiško ėjimo technikos. Apie jo naudą sveikatai papasakojo programos „10 000 žingsnių sveikatos link“ koordinatorė, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Cholopova. Lektorius, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjos pavaduotojas Remigijus Zumeras vedė paskaitą tema „Sveikatą stiprinantis fizinis aktyvumas darbo vietoje“. Jos metu lektorius pristatė efektyvias strategijas ir esminius principus, jei norime padidinti fizinį aktyvumą tiek darbo vietoje, tiek ne darbo metu. R. Zumeras taip pat pateikė fizinio aktyvumo darbo vietoje praktinių pavyzdžių.

Programą vainikavo žingsnių skaičiavusiųjų rezultatų apibendrinimas. Minėtų kolektyvų atstovų rekordai yra šie:

540 621 žingsniai Irena Anankaitė-Untulienė, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR finansų ministerijos, mokesčių apskaitos departamento, įmokų tvarkymo skyriaus specialistė.

438 779 žingsniai Nerijus Pušinskas, UAB „BAIP“ logistikos vadybininkas.

407 139 žingsniai Diana Leleckaitė, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM inspektavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja.

Programos nugalėtojams buvo įteikti rėmėjo UAB „Ringitas“ žingsniamačiai „OMRON Walking style One 2.0“. Kitiems aktyviems dalyviams atiteko Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigti prizai: gertuvės, atšvaitiniai diržai, knygos „Šiaurietiškasis ėjimas kiekvienam“, kompaktinės plokštelės „Relaksacija miegui gerinti“.

Tikimės, jog šios programos dalyviai taps geruoju pavyzdžiu kitoms Lietuvos įmonėms ir įstaigoms. Norime paskatinti kitas įmones ir įstaigas atkreipti dėmesį į savo darbuotojų fizinį aktyvumą bei kviečiame kartu kurti darbuotojų sveikatos stiprinimo kultūrą Lietuvoje.