Rugsėjo 10 dieną įvyko pirmasis projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“ renginys bendrovės UAB „Vilniaus energija“ darbuotojams, kurio tikslas – informuoti apie efektyvias sveikatos stiprinimo priemones bei paskatinti darbuotojus atsakingai rūpintis savo sveikata. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai projekto dalyviams teikė konsultacijas tinkamos mitybos ir fizinio aktyvumo klausimais, norintiems buvo atlikta kūno masės analizė, matuojamas kraujospūdis. Taip pat renginio metu moterų sporto klubo „Effectus“ trenerė – kineziterapeutė renginio dalyviams atliko išsamią fizinių ypatybių vertinimą. Darbuotojai galėjo sužinoti ar jie lankstūs, kaip išlaiko pusiausvyrą, buvo vertinama jų statinė ir dinaminė ištvermė.

Startinio renginio metu „Vilniaus energijos“ darbuotojams buvo pristatyta „Fizinio aktyvumo skatinimo darbo vietose“ programa. Įmonės darbuotojai buvo pakviesti aktyviai dalyvauti projekto renginiuose. Programą sudaro teoriniai ir praktiniai užsiėmimai. Jau įvyko praktiniai mokymai „Mankšta darbo vietoje“, kuriuos vedė „Sveiko stuburo mokyklos“ metodikos kūrėjas kineziterapeutas Vidmantas Zaveckas. Mokymų vadovas pristatė ir apmokino, kaip atlikti taisyklingai mankštą, kurią rekomenduojama atlikti tiesiog savo darbo vietoje. Ši mankšta padės darbe išvengti nugaros skausmo ir gerai jaustis iki pat darbo dienos pabaigos.

Taip pat, bendrovės darbuotojai bus pakviesti praleisti pietų pertraukas aktyviai, jie galės dalyvauti šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimuose. Užsiėmimus ves kvalifikuotos trenerės, jos supažindins su šiaurietiškojo ėjimo nauda sveikatai, ėjimo technika, patars kaip tinkamai parinkti lazdas. Užsiėmimo metu bus atliekami tempimo pratimai, vyks mankšta su lazdomis bei šiaurietiškojo ėjimo technikos apmokymas, praktika ir teorija. Be to, nuo rugsėjo 18 d. įmonės darbuotojai bus pakvieti į sporto treniruotes, kurias ves kvalifikuoti treneriai.

Projektą vykdo Vilniaus visuomenės sveikatos biurais. Projektas vyks UAB „Vilniaus energija“ 2014 m. rugsėjo – lapkričio mėnesiais.

Nuotraukų archyvas:

www.facebook.com/media/set/?set=a.695655647181508.1073741864.354367007977042&type=1

Informaciją parengė:
Ala Cholopova
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Tel. 8 (5) 205 34 17
El.p.: ala.cholopova@vvsb.lt