tindi maketas su svariomis rankytemis

Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su vaikiško muilo „Tindi” gamintoju AB „NAUJOJI RINGUVA”, nuo š. m. gegužės 5 d. startavo su rankų higieną propaguojančiu projektu „Bakterijų tramdytojai”.


Projekto pobūdis:

Projektu siekiama skatinti darželių auklėtinius rūpintis savo asmens higiena bei formuoti tinkamus rankų plovimo įgūdžius. Vilniaus miesto ugdymo įstaigų auklėtiniai kaip tiesioginiai proceso dalyviai, bus įtraukti į taisyklingų higienos nuostatų formavimo veiklas.

Į projektą užsiregistravo beveik 30 Vilniaus darželių su daugiau nei 2,5 tūkst. auklėtinių. Kelias savaites vaikai su auklėtojomis, visuomenės sveikatos specialistėmis, socialinėmis pedagogėmis aiškinosi, kur slepiasi bakterijos, kaip patenka ant žmogaus kūno bei ieškojo būdų kaip su jomis kovoti.

Biuras labai džiaugėsi dideliu įdomių darbų gausa, deja, prizinės vietos yra tik trys. Taigi, projekto konkurse „Kur buvo ir ką veikė tavo rankos” prizines vietos atiteko:

1 vieta – UAB „Vaikystės sodas” – „Dvaro sodeliui” už kvapą gniaužantį „Bakterijų tramdytojų” anonsą. Vadovas: socialinė pedagogė Dovilė Naujokaitė.

2vieta – Vilniaus lopšeliui – darželiui „Vilija” už šmaikštų „Miss Bakterija” spektaklį. Vadovai: Loreta Semaška ir Jelena Muravskaja.

„Miss bakterija“  II vieta. Atsisiųsti.

3 vieta – Vilniaus „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos ikimokyklinei grupei.
Už narsią pasaką „Vieną kartą karalystėj…“. Vadovės: Beata Gezgold, Diana Bukeikaitė.

„Vieną kartą karalystėj…“III vieta. Atsisiųsti.

Prizinėms vietoms atitenka smagūs stalo žaidimai grupėms „Dobble”, bei šių darželių „Bakterijų tramdytojus” aplankys „Tindi” muiliuko technologijų ir kokybės skyriaus vadovė Danguolė, ji parodys ir paaiškins vaikams, kaip gaminamas muilas, kodėl jis putoja, bei daug kitos naudingos informacijos, kurią turėtų žinoti „Bakterijų tramdytojai”.

Darželius, kurie pateikė įdomius darbus, tačiau nepateko į prizines vietas, aplankys Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistas, kuris Jūsų auklėtiniams suorganizuos aktyvias pamokėles apie rankų higieną.


Dėkojame už nuostabius kūrinius ir tikimės jūsų aktyvaus dalyvavimo kituose projektuose.

Informaciją parengė:

Viktorija Šadiul    
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė
Tel. 234 02 35 el.p. viktorija.sadiul@vvsb.lt