Vilniaus visuomenės sveikatos biuras jau ketvirtus metus iš eilės organizavo masinius žinių ir mąstymo žaidimus – protmūšius „PROTONAUTAI“, kuriuose dalyvavo gausus būrys gabių ir protingų 5–12 klasių mokinių iš Vilniaus miesto bei rajono mokyklų. Š. m. lapkričio 15 dieną žaidime dalyvavo 51 komanda, kurią sudarė 5–8 kl. mokiniai, o š. m. lapkričio 16 dieną – 46 komandos, kurias sudarė 9–12 kl. mokiniai. Susiskirstę komandomis jie varžėsi tarpusavyje, siekdami teisingai atsakyti į įvairius klausimus apie sveikatą – pradedant klausimais iš medicinos istorijos, žmogaus fiziologijos, biologijos bei anatomijos sričių ir baigiant sveikos gyvensenos bei sporto temomis.

Organizuodami šiuos renginius siekiame ugdyti jaunųjų visuomenės narių sveikatos raštingumą ir jiems patraukliu būdu suteikti daugiau žinių apie sveikatą, atkreipti dėmesį į sveikatos svarbą, paskatinti juos domėtis bei rūpintis savo sveikata. Šie renginiai taip pat yra ir vienas iš būdų stiprinti jaunimo psichinę sveikatą, skatinti „sveiką“ tarpusavio konkurenciją, ugdyti gebėjimus: dirbti komandoje, pozityviai mąstyti, priimti atsakomybę už savo veiksmus, būti tolerantiškais ir padėti vienas kitam.

Renginių metu žaidimo dalyviai atsakinėjo į įvairius klausimus sveikatos tema, bendravo tarpusavyje, vaišinosi prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ dovanotais sveikais užkandžiais. Protmūšio pertraukų metu susirinkusius jaunuolius džiugino bendraamžių pasirodymai, kuriuos dovanojo Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Šatrija“ vokalinis ansamblis „Ša Nata“, šokių grupė „Fresh“, solistės Solveiga Gurliauskaitė ir Sibilė Urbelytė bei Emilijos ir Eriko duetas.

Renginiuose apsilankė ir žaidime kaip sveikatos srities ekspertai dalyvavo garbūs svečiai iš Vilniaus miesto savivaldybės: Vilniaus miesto mero patarėjas Albertas Lakštauskas bei Sveikatos apsaugos skyriaus vyr. specialistės Dovilė Bugienė ir Viktorija Turauskytė.

Sveikiname lapkričio 15-osios dienos žaidimo laimėtojus:

I vieta – komanda „KONARSKIO SVEIKUOLIAI“ (Vilniaus Simono Konarskio mokykla)
II vieta – komanda „PEDAGOGIUKAI“ (Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija)
III vieta – komanda „KIETI RIEŠUTĖLIAI“ (Vilniaus Taikos progimnazija)
IV vieta – komanda „ŽIUŽELIAI“ (Vilniaus Jėzuitų gimnazija)
V vieta – komanda „PELĖDOS“ (Vilniaus raj. Riešės gimnazija)
VI vieta – komanda „AUKSIAI“ (Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija)
VII vieta – komanda „KURKADAKAS“ (Vilniaus Antakalnio progimnazija)

Sveikiname lapkričio 16-osios dienos žaidimo laimėtojus:

I vieta – komanda „AD ASTRA“ (Vilniaus raj. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija)
II vieta – komanda „ŠVIESA“ (Vilniaus Grigiškių „Šviesos“ gimnazija)
III vieta – komanda „PLIENINIS MUILAS“ (Vilniaus licėjus)
IV vieta – komanda „ŽUVŲ TAUKAI“ (Vilniaus Tuskulėnų gimnazija)
V vieta – komanda „BIO KOMANDA“ (Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazija)
VI vieta – komanda „LŪŠIUKAI“ (Vilniaus raj. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazija)
VII vieta – komanda „VIETA JŪSŲ REKLAMAI“ (Vilniaus Žirmūnų gimnazija)

Renginių rėmėjai apdovanojo laimėjusias komandas ir suteikė joms galimybę turiningai praleisti laisvalaikį arba paskanauti sveikų užkandžių. Už geranorišką bendradarbiavimą dėkojame prekybos centrui „Rimi Lietuva“, leidyklai „Šviesa“, „Vichy“ vandens parkui, šaudymo iš lanko centrui „Strėlė“, inovatyviai ir besirūpinančiai sveikata „LABU“ komandai, pabėgimo kambario „Užkoduota“ organizatoriams, prekybos ir pramogų centrui „Akropolis“, pramogų organizatoriams „Vaiduokliai“ ir UAB „Verslo žinios“.

Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams, dalyviams, svečiams bei visiems prisidėjusiems prie to, kad šie protmūšiai įvyktų, ir tikimės, kad renginių dalyviams padovanojome ne tik smagius ir turiningai praleistus vakarus, bet ir suvokimą, kad sveikata yra pats brangiausias žmogaus turtas.

Renginio akimirkos: https://www.youtube.com/watch?v=5vN1dFLECdw&feature=youtu.be

Fotogalerija: https://www.facebook.com/pg/Vilniaus-visuomen%C4%97s-sveikatos-biuras-354367007977042/photos/?tab=album&album_id=1210358929044508

Renginių organizatorius
logo
Renginių globėjas
vilnius_white_rgb

Renginių rėmėjai

rimi

sviesalogo-melynas   vichy_vandensparkas_rgb   logo1png

Printlogo_fb_uzkoduota_bigs
1-akropolis_pps_logo   2vaiduokiai_logo-jpg-sumaz

 

iliustruotasis-mokslas-science-illustrated


Informaciją parengė:

Martyna Milieškaitė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 234 02 35, 8 6 521 0707
El. p. martyna.milieskaite@vvsb.lt