Lapkričio 18-toji – Europos supratimo apie antibiotikus diena. Visą savaitę (lapkričio 18-24 d.) minima Pasaulinė supratimo apie antibiotikus savaitė. Taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neteisingo antibiotikų vartojimo pasekmes ir informuoti, kaip tą daryti tinkamai.

Atliktų tyrimų duomenimis, visose Europos Sąjungos šalyse daugėja antibiotikams atspariomis bakterijomis užsikrėtusių gyventojų, o atsparumas antibiotikams kelia didelę grėsmę visuomenės sveikatai. Viena pagrindinių Europos Sąjungos veiksmų plano dėl atsparumo antimikrobinėms medžiagoms užduočių – siekti, kad ir Europoje, ir visame pasaulyje antibiotikai būtų vartojami racionaliau.

Antimikrobinis atsparumas – visuomenės sveikatos problema, kurios pagrindinė priežastis – dažnas ir neracionalus antibiotikų vartojimas.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai ragina gyventojus nevartoti antibiotikų be gydytojo paskyrimo ir nevartoti antibiotikų likučių. Taip pat rekomenduojama peržiūrėti savo namų vaistinėlę, surinkti senus ar nenaudojamus vaistus, nunešti į vaistinę ir atiduoti juos vaistininkui. Taip apsaugosite save ir savo artimuosius nuo savigydos pasekmių ir rizikos apsinuodyti.

Kaip elgtis, jei sergate gripu ar peršalimu:

  • rūpinkitės savimi: jei būklė negerėja arba pablogėja, praneškite apie tai gydytojui, neužsiimkite savigyda;
  • gerkite daug skysčių, kad išvengtumėte skysčių netekimo;
  • paklauskite gydytojo arba vaistininko apie galimą slogos, gerklės skausmo, kosulio ir panašių simptomų gydymą be antibiotikų.

Lapkričio 18-24 dienomis Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai teiks rekomendacijas Vilniaus miesto ir  Vilniaus rajono poliklinikų lankytojams apie tai, kaip teisingai ir atsakingai vartoti antibiotikus.

Akciją remia bendrovė „Acorus Calamus“. Jų arbata pasidalinsime su visais atvykusiais.