Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva spalio 16-oji minima kaip Pasaulinė stuburo diena. 2015 metų Pasaulinės stuburo dienos tema – „Jūsų nugara darbe (darbo metu)“.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia kartu paminėti pasaulinę stuburo dieną! Atminkime, kad taisyklinga laikysena ne tik padeda išsaugoti gerą sveikatą, bet ir sustiprinti pilvo raumenis, sustiprinti organizmo energinį centrą bei išlaikyti gerą nuotaiką ir apsisaugoti nuo depresijos.

Stuburo problemų dažniausiai turi ne tik sportuojantys žmonės, kuomet treniruodamiesi netaisyklingai paskirsto krūvius, bet ir žmonės, kurie dirba sėdimą darbą. Taip pat antsvorio turintys žmonės dėl per didelės stuburo apkrovos. Netaisyklinga laikysena pasižymi dirbantys sėdimą darbą ir per dieną sėdimoje padėtyje praleidžiantys daugiau nei 8 valandas. Taip atsitinka todėl, kad nusilpsta nugaros ir pilvo raumenys ir būtent todėl pradeda kamuoti nugaros bei kaklo skausmai.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai kartu su VšĮ „Sveiko stuburo mokykla“ vykdo mokymus, dirbantiems kompiuterizuotose darbo vietose, skirtus nuovargio prevencijai ir darbingumui gerinti. Nemažai įmonių darbuotojų jau dalyvavo mokymuose „Mankšta darbo vietoje“ ir sėkmingai mankštinasi savarankiškai.

Manksta   IMG_6345   Paskaita

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojami mokymai „Mankšta darbo vietoje“ skirti įmonių/įstaigų darbuotojams. Kineziterapeutė atvyksta tiesiai į Jūsų įstaigą. Mokymų metu pristatoma ir apmokoma, kaip atlikti taisyklingai mankštą, kurią rekomenduojama atlikti biure tiesiog savo darbo vietoje mažų pertraukėlių metu.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras susidomėjusius įmonių/įstaigų atstovus skatina bendradarbiauti išsaugant ir stiprinant darbuotojų sveikatą.

Organizatoriai: Vilniaus visuomenės sveikatos biuras ir VŠĮ „Sveiko stuburo mokykla“.

Jeigu susidomėjote, susisiekite su projekto koordinatore, visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Kristina Mockuviene, kristina.mockuviene@vvsb.lt, tel. (8 5) 271 1244.

Informaciją parengė:
Raimonda Sirvidienė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 234 0235
El.p. raimonda.sirvidiene@vvsb.lt