Rugpjūčio pradžioje prekybos centrus pasiekė Realister media leidžiami studentų sąsiuviniai. Sąsiuvinių viduje su šūkiu „Nelauk kol liga išplis – pasikelk sijoną ir pasitikrink!“ kreipiamės į Jus, mielos merginos, primindami, jog Lietuvoje sergamumas ir mirtingumas gimdos kaklelio vėžiu vienas didžiausių Europoje. Mūsų šalyje kasmet nustatoma apie 400 – 500 naujų gimdos kaklelio vėžio atvejų, kasmet nuo šios ligos miršta daugiau nei 200 moterų.

„Nelauk kol liga išplis – išsaugok gyvybę!“ (Atsisiųsti)

Todėl Lietuvoje nuo 2004 m. vykdoma valstybės finansuojama gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa, kurios uždavinys – ištirti visas 25 – 60 metų amžiaus moteris ir nustatyti, kurioms iš jų yra ikivėžinių gimdos kaklelio pokyčių ar kliniškai dar nepasireiškiantis vėžys. Abiem šiais atvejais moterys siunčiamos gydytis. Taip užkertamas kelias gimdos kaklelio vėžiui atsirasti ir vystytis.

Nors didžiausias sergamumas gimdos kaklelio vėžiu tarp 40 – 60 metų amžiaus moterų, tačiau pastarąjį dešimtmetį ši liga vis dažniau nustatoma jaunesnėms moterims ir merginoms. Ligos „jaunėjimas“ siejamas su ankstyva lytinio gyvenimo pradžia, kai gleivinė paauglystėje daug lengviau pažeidžiama, bei partnerių kaita – dėl šių priežasčių galimybė į gimdos kaklelio gleivinę pakliūti svarbiausiam rizikos veiksniui – ŽPV virusui – ir išsivystyti vėžiui kur kas didesnė. Tad su šūkiu: „Nelauk kol liga išplis – pasikelk sijoną ir pasitikrink!“ kreipiamės į studentus, kurie įsigiję studentų sąsiuvinius ras priminimą nuolat rūpintis savo sveikata.

Taip pat rugsėjo – spalio mėnesiais Lietuvos universitetus pasieks kasmet universitetuose nemokamai dalinamos ZEBLOX užrašinės, kur per 60 000 studentų ras priminimą nuolat rūpintis savo sveikata.

Daugiau informacijos:
Dovilė Jakubavičiūtė
L.p. stebėsenos skyriaus vedėja
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 205 3416
El.p. dovile.jakubaviciute@vvsb.lt