Nuo kovo 13 d. didžiuosiuose Lietuvos miestuose prasidės švietėjiškos kampanijos „Raudona suknelė“, skirtos moterų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai, renginiai.Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje esančiuose „Vaga” knygynuose vyks vakarai moterims, kurių metu kardiologai skaitys paskaitas apie širdies ligas, aiškins, kaip jų išvengti, kokias prevencines priemones taikyti savo gyvenime.

„Moterų supažindinimas su miokardo infarkto ir insulto dažniausiomis priežastimis, rizikos veiksniais ir simptomais yra pirmasis žingsnis, kovojant su šiomis ligomis, o tai – gali išgelbėti daugelio moterų gyvybę”, – įsitikinusi LŠA prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė. Profesorės teigimu, moterims žymiai dažniau nei vyrams nediagnozuojamos ir negydomos širdies ir kraujagyslių ligos.

Lietuvos širdies asociacija (LŠA), bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Pasauline širdies federacija (WHF – World Heart Federation), Europos širdies tinklu (EHN – European Heart Network) ir Vilniaus m. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru (VVSB) šiais metais sėkmingai tęsia tarptautinę švietėjišką kampaniją „Raudona suknelė“, skirtą moterų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai, kovai su šių ligų rizikos veiksniais ir sveikos gyvensenos principų propagavimui.

Ne visos moterys žino, kad pagrindiniai širdies ligų ir insulto rizikos veiksniai yra aukštas kraujospūdis, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, cukrinis diabetas, rūkymas, mažas fizinis aktyvumas, nesveika mityba, sukelianti nutukimą ir antsvorį.

Apie širdies ligų rizikos veiksnius bei  sveiką gyvenseną ir bus kalbama švietėjiškų renginių knygynuose „Vaga” metu. Šių vakarų metu taip pat bus pristatomos naujausios knygos apie sveiką gyvenseną, vyks meno terapijos užsiėmimai, žinomos moterys propaguos sveiką gyvenimo būdą.

Pirmasis švietėjiškas renginys vyks Vilniuje, kovo 13 d. prekybos centre „Europa“ esančiame knygyne „Vaga“. Šio renginio metu pranešimus, kaip išsaugoti sveiką širdį, skaitys žinomi kardiologai – LŠA prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė ir doc. Pranas Šerpytis.

Sigita Buliuolytė, moters namų “Bitė lingo” įkūrėja ir vadovė pasakos, kaip pradėti gyventi sąmoningą ir pozityvų gyvenimą, patikėti savo svajonėmis. Lektorė Loreta Ribokienė kalbės apie psichologinę širdies ligų kilmę „Kur prasideda širdies ligos?“.

Asta Nauckuvienė, psichologė, individualios psichologijos bei geštalto psichologinių metodų konsultantė pristatys mini seminarą, tema „Mano svajonių atvirukas“, kurio metu ant raudonos suknelės formos lapo renginio viešnios galės „priklijuoti“ savo svajones.Į renginį atvykusios moterys galės dalyvauti natūralių aromatų pažinimo praktikoje drauge su studijos „Marmozel“ gyvos ir sveikos kosmetikos kūrėja Vilma Žmakova.

Vakaro garbės viešnia – žinoma aktorė Larisa Kalpokaitė, renginio metu atliks keletą romansų ir skatins moteris sveikai gyventi. Sveikatingo vakaro dalyvės bus kviečiamos dalyvauti „Biotekos“ rengiamoje ekologiškų produktų degustacijoje.

Maloniai Jūsų lauksime knygynuose „Vaga”:

Vilniuje: kovo 13 d. 18 val.
prekybos centre EUROPA (Konstitucijos pr. 7A);

Kaune: kovo 15 d. 18 val.
prekybos centre MEGA, Islandijos pl. 32;

Klaipėdoje: kovo 20 d. 18 val.
prekybos centre STUDLENDAS, H. Manto g. 84;

Šiauliuose: kovo 21 d. 18 val.
prekybos centre SAULĖS MIESTAS, Tilžės g. 109;

Panevėžyje: kovo 27 d. 18 val.
prekybos centre BABILONAS II, Klaipėdos 143 a;

Alytuje: kovo 29 d. 18 val.
prekybos centre MAXIMA, Santaikos g. 34 G.

Daugiau informacijos rasite  www.raudonasuknele.lt interneto svetainėje.

Kontaktinis asmuo:
Daina Juršytė

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė
Tel.: 8-5 2711244, el.p.: daina.jursyte@vvsb.lt