Vilniaus miesto Visuomenės sveikatos biuras minėdamas Judėjimo savaitę (rugsėjo 26 – spalio 1 d.) mokykloms pasiūlė konkursą „Aktyvi mokykla”. Konkurso „Aktyvi mokykla” tikslas buvo formuoti teisingas nuostatas apie fizinį aktyvumą, skatinti vaikus prasmingai ir aktyviai ilsėtis, bei skleisti gerąją patirtį bendraamžis-bendraamžiui.

Sostinės bei Vilniaus rajono jaunimas noriai įsijungė į veiklą. Mokyklose sudarytos iniciatyvinės grupės organizavo ir vykdė įvairias veiklas, susijusias su fiziniu aktyvumu. Suorganizuoti renginiai buvo nuotaikingi, kūrybingi bei originalumu pranoko vertinusios komisijos lūkesčius. Labai džiaugiamės, kad didelė mokyklos bendruomenės dalis buvo pakviesta pajudėti. Po ilgų diskusijų ir ginčų buvo atrinktos trys geriausios Vilniaus miesto ugdymo įstaigų iniciatyvinės grupės:

  • Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinė mokykla suorganizavusi du renginius: „Rudens sporto šventė”, kurioje aktyviai dalyvavo mokiniai, mokytojai bei mokinių tėvai ir turistinį-sportinį 3-jų dienų žygį „Rudens maratonas”, kuris vyko Pabarės seniūnijoje.
  • Vilniaus Žemynos progimnazija suorganizavusi tris renginius: „Obuolių graužimo akciją”, „Mankštą pradinukams” bei  judėjimą „Šokio ritmu”.
  • Vilniaus „Minties” gimnazija suorganizavusi 8 renginukus: Akciją „Pėščiomis į mokyklą”, „Rudens krosas miške”, plaukimo užsiėmimus, tarpklasines futbolo varžybas, jogos užsiėmimus, šokių pamokėles pertraukų metu, edukacines keliones pėščiomis Vilniaus mieste ir Aukštaitijos nacionaliniame parke.


Iš Vilniaus rajono mokyklų buvo išskirta Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos iniciatyvinė grupė.

Mokyklos buvo vertinamos pagal veiklų įvairumą, įtrauktų dalyvių skaičių, originalumą bei pagal įdėtą darbą kuriant ataskaitą.
Dėkojame visiems dalyvavusiems ir sveikiname nugalėtojus, kurie bus apdovanoti mūsų partnerio (UAB „Nieko tokio”) įsteigtais prizais: kvietimais iniciatyvinei grupei į Lazerių erdvę (www. lazeriuerdve.lt), o padėjusiam mokytojui kvietimas jam ir jo šeimai į biliardo ir sporto klubą (www.biliardasplius.lt). Visi dalyviai gaus padėkos raštus už aktyvią veiklą.Daugiau informacijos:

Viktorija Šadiul
Vilniaus visuomenės sveikatos biuro
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė
Tel. 8-5 271 1244, el.p. viktorija.sadiul@vvsb.lt