2014 m. lapkričio 14 d. Lietuvos epilepsija sergančiųjų integracijos asociacija (LESIA) organizavo mokomąją konferenciją „Sveika gyvensena sergant epilepsija“, kuri vyko viešbutyje „Congress“, Vilniuje.

Renginio tikslas – atkreipti dėmesį į visai visuomenei aktualius klausimus: kaip kuo kokybiškiau ir pilnavertiškiau gyventi ir skatinti epilepsija sergančiuosius rūpintis savimi.

Renginyje dalyvavo ne tik epilepsija sergantieji iš visos Lietuvos, bet ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai, Epilepsija sergančiųjų draugijų pirmininkai, socialiniai darbuotojai, užimtumo terapeutai, psichologai.

Visuomenės sveikatos biuro specialistė Teresa Jukevičė skaitė pranešimą apie subalansuotos mitybos svarbą. Angliavandenių, baltymų, riebalų santykio svarbą, vaisių, daržovių bei vandens vartojimą, mitybos režimo svarbą. Konferencijos dalyviams buvo paaiškinta, kaip individualiai apskaičiuoti KMI ir dienos maisto kaloringumą (kcal). Pateiktos mitybos rekomendacijos ir pristatyta maisto pasirinkimo piramidė.

Visuomenės sveikatos biuro specialistė Agnė Ramaslauskaitė pranešimo “Epilepsija ir fizinis akytumas” metu apžvelgė kas yra epilepsija, jos priežastis ir simptomus. Kas yra fizinis aktyvumas, jo nauda ir specifika sergantiems epilepsija. Kokia galima sergančiųjų reabilitacija ir rekomendacijos.

Diskusijų metu buvo pateikti atsakymai į dalyviams rūpimus klausimus.

Informaciją parengė:
Teresa Jukevičė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 234 0235
El.p. teresa.jukevice@vvsb.lt