burnos logo
Kovo 20-tąją, Pasaulinės burnos sveikatos dienos proga,  Odontologų rūmai ir jų Vilniaus teritorinis skyrius su Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru surengė edukacinį renginį, kuriuo skatino moksleivius daugiau dėmesio skirti savo burnos sveikatai, sveikos gyvensenos ir mitybos principams.


Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Daina Juršytė, Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokiniams pasakojo apie sveiką mitybą ir jos įvairiapusę naudą. Pranešimo metu, keletas moksleivių buvo pakviesti sudaryti sveikos mitybos piramidę, pagal savo mitybos įpročius. Po jos atlikimo specialistė pakomentavo užduotį bei atkreipė dėmesį į maisto produktus, kuriuose yra daugiau maistingų medžiagų, taip pat išskirdama maisto produktus, mažiau reikalingus žmogaus organizmui.

Antroje renginio dalyje, gydytoja odontologė Eglė Vitaitė, kalbėjo apie dantų traumas bei pažymėjo, jei aktyviai sportuojama, norint išvengti dantų traumos būtina dantų apsauga. Gydytoja atkreipė dėmesį, kad dažniausiai apsaugos rekomenduojamos ledo ritulio žaidėjams, snieglentininkams, slidininkams, futbolininkams, boksininkams ir kitų sporto šakų, kurių metu aktyviais judesiais galima pažeisti dantis, atstovams. Taip pat aptarti skirtumai tarp pastos su fluoru ir be jo, diskutuota mitybos įtaka dantims. Gydytoja vaizdžiai parodė kaip tinkamai valytis dantis, pristatė kelias burnos higienos priežiūros priemones.

Susitikimo pabaigoje mokiniams buvo įteiktos renginio rėmėjų dovanos: dantų pastos, dantų šepetėliai, dantų skalavimo skysčiai.

Rūmai ir FDI (pasaulinė odontologų federacija) sveikina visus Lietuvos piliečius su Pasauline burnos sveikatos diena ir siūlo pažiūrėti nuotaikingą vaizdo įrašą, skirtą šiai dienai paminėti.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nAMGJ9gthwA

Informaciją parengė:

Daina Juršytė

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras

Tel.: (8 5) 271 1244, el. p.: daina.jursyte@vvsb.lt