Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai primena: dėl slidžios šaligatvių ir kelio dangos padidėja traumų rizika, todėl būtina būti ypač atsargiems. Pagrindinės paslydimo priežastys yra nenuvalyti ir nepabarstyti šaligatviai, laiptai, statūs šlaitai, prastas apšvietimas bei netinkama avalynė.

„Dažniausios paslydimų pasekmės yra galvos ir nugaros traumos, kaulų lūžiai, raumenų ar sąnarių raiščių patempimai, plėštinės žaizdos bei įdrėskimai. Kad to išvengtumėte patariama nedaryti klaidų, pavyzdžiui, eidami slidžiu keliu nelaikykite rankų kišenėse, neneškite daug daiktų, taip geriau išlaikysite pusiausvyrą“,– primena Vilniaus visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Evelina Maziliauskaitė.

Patarimai, kaip nenugriūti:

  • Pasirinkite tinkamą avalynę su tvirtai sukimbančiu protektoriumi, galite naudoti batų apkaustus.
  • Tikimybė nugriūti padidėja, kai tenka skubėti, kad pasiektumėte kelionės tikslą laiku, išeikite iš namų anksčiau.
  • Atidžiai stebėkite grindinį po kojomis, eikite kuo mažesniais žingsniais, koją statykite pilna pėda, esant galimybei įsikibkite į stabilius objektus.
  • Eidami slidžiu keliu nelaikykite rankų kišenėse, neneškite daug daiktų, taip geriau išlaikysite pusiausvyrą.
  • Itin slidžiu paviršiumi geriau čiuožti.
  • Būkite atsargūs išlipdami iš automobilio. Laikykitės į duris ar rankeną, kol išlipsite, kad suteiktumėte sau papildomą atramą.
  • Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė taip pat primena, kad būtina žinoti ir tai, kaip nugriūti saugiai.

„Svarbiausia yra apsaugoti galvą. Kritimo metu palenkite ją žemyn. Papildomai apsaugai rankas laikykite galvos lygyje. Tai pat pasistenkite griūti ant šono, kojas ir rankas laikykite sulenkę. Stenkitės pritūpti. Smūgį dar labiau sušvelnina kritimas ridenantis“, – pasakoja E. Maziliauskaitė.