Moliūgai, šaltalankių arbata, po kojomis šnarantys klevų lapai… Oranžinė spalva – tinkamiausia apibūdinti spalio mėnesiui. Rožinė tam tinkama taip pat! Kodėl? NES… Spalis – kovos su krūties vėžiu mėnuo.

Krūties vėžys – dažniausia išsivysčiusių šalių moterų onkologinė liga. Jau daugelį metų iš visų moterų onkologinių susirgimų ši liga dažniausia ir Lietuvoje.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras primena, jog nuo 2005 m. Lietuvoje vykdoma moterų mamografinės patikros programa, kurios uždavinys – kas 2 metus tikrinti visas 50–69 metų amžiaus moteris, nustatyti, kurioms yra vėžio požymių, o aptikus juos, siųsti gydytis. Laiku kreipiantis į specialistus, ši liga sėkmingai gydoma. Anksti diagnozavus krūties vėžį, išgelbėti galima daugiau nei 90 proc. moterų. Todėl visoms moterims svarbu nedelsti ir reguliariai tikrintis profilaktiškai, net ir neturint nusiskundimų.

Šį mėnesį Vilniuje kursuos po vieną 7 ir 17 maršruto troleibusą su priminimu moterims, jog spalis – krūties vėžio mėnuo. Kada, jeigu ne dabar, geriausias metas pasitikrinti savo sveikatą?

Informaciją parengė:
Dovilė Jakubavičiūtė
L.e.p. visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 205 3417
El.p. dovile.jakubaviciute@vvsb.lt