Kaip Vilniaus mokyklų moksleiviai vertina savo sveikatą, laimingumą? Kokie gyvensenos ir žalingi įpročiai tarp jų paplitę?…  Lietuvos jaunų žmonių gyvensenos veiksniai yra matuojami ir vertinami dalyvaujant tarptautiniame mokinių sveikatos ir gyvensenos tyrime – HBSC (angl. – Health Behaviour in School-aged Children). HBSC tyrimas pradėtas vykdyti 1982 metais Anglijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Austrijoje. Tyrimų rezultatais greit susidomėjo kitų šalių mokslininkai, medikai, pedagogai, tarptautinės organizacijos, todėl buvo nuspręsta tyrimus tęsti, kviečiant prie jų prisijungti kitas šalis. Lietuva šiame tarptautiniame tyrime dalyvauja nuo 1994 metų. Tyrimo vykdymu Lietuvoje rūpinasi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai.

Šios 2014 m. atlikto HBSC tyrimo rezultatų apžvalgos tikslas – įvertinti Vilniaus miesto mokyklų 5-7-9 klasių mokinių nuomonę apie įvairius gyvensenos komponentus ir palyginti šiuos duomenis su šalies apklaustųjų rezultatais. Tikimės, kad tyrimo duomenys pasitarnaus ieškant būdų gerinti mokinių fizinę bei psichinę sveikatą, rengiant ir įgyvendinant sveikatos ugdymo programas mokyklose. Tuo pačiu metu šiame tyrime dalyvavo 42 šalys. Tyrimo metu 25 Lietuvos savivaldybėse apklausta 5730 5-ų, 7-ų ir 9-ų klasių mokinių. Iš jų– 521 mokinys Vilniaus mieste.

Kviečiame susipažinti su tyrimo rezultatų apibendrinimu: TARPTAUTINIS MOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ GYVENSENOS IR SVEIKATOS TYRIMAS 2014 (ATSISIŲSTI)

Informaciją parengė:
Žydra Ikamienė
Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 205 3416
El. p. zydra.ikamiene@vvsb.lt