img_1250 n
Mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad dauguma vaikų juda per mažai. O būtent, nuolatinis judėjimas – pats paprasčiausias būdas stiprinti imunitetą, palaikyti gerą sportinę formą, būti energingiems bei ugdyti valią. Fiziškai aktyvus žmogus neatrodo išglebęs, suvargęs. Jis visuomet pasitempęs, žvalus, jam ir kasdieniniai darbai geriau sekasi.


2013 metais Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje keletą mėnesių vyko renginiai, kurių tikslas – skatinti mokinius kuo daugiau fiziškai judėti. O kai fiziškai aktyviu būti galima linksmai ir originaliai, judėti nori kiekvienas. Kaip vieną iš judėjimo būdų, pasirinkome Zumbos šokį, nes šokti gali kiekvienas, viename šokyje yra keleto skirtingų stilių mišinių, šokio choreografija paremta nesudėtingais judesiais, o svarbiausias elementas – nuotaikinga ir energinga muzika. Ir dar – toks judėjimas tai ir galimybė puikiai leisti laisvalaikį kartu su draugais, ir pajudėti. Buvo surengta vienuolika renginių (pamokos trukmės), kuriuose dalyvavo 986 mokiniai.

Šiam tikslui pasiekti ir idėją įgyvendinti padėjo suburtaos dvi iniciatyvinės mokinių grupės, kurias sudarė aštuntų klasių merginos (Gabija Kugaudaitė, Ugnė Šiaučiūnaitė, Nora Kalinauskaitė) ir vaikinai (Povilas Reisas, Augustas Jermalas) (vadovė V. Simonavičiūtė). Abi grupės parengė skirtingos choreografijos Zumbos šokį. Vaikinų ir merginų iniciatyvinės grupės vedė užsiėmimus ir mokė šokio judesių pirmų – septintų klasių mokiniams.

Mokiniai linksmai judėjo muzikos ritmu, veiduose spindėjo šypsenos, džiaugėsi surengta švente.

Renginio akimirkos:

img_1545n p2227877n p1187125n
img_1598n img_1570n img_1579n
p2127580n img_1250 n p2227838n

Informaciją parengė:
Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Violeta Simonavičiūtė