Pasaulinės psichikos sveikatos dienos proga visą savaitę (spalio 9-13 dienomis) Vilniaus miesto bei rajono ugdymo įstaigose vyko užsiėmimai ketvirtų klasių mokiniams. Maždaug 4000 vaikų sužinojo apie psichikos sveikatą, mokėsi atpažinti ir įvardinti savo išgyvenimus, kalbėti apie savo savijautą, bei įgijo priemonių, kurios ateityje padės saugoti ir rūpintis savo emocine sveikata.

Projekto „Atverk paguodos skrynelę“ tikslas – prisidėti prie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo, suteikiant Vilniaus miesto ir rajono ketvirtų klasių mokiniams (10-11 metų vaikams) žinių ir priemonių, padedančių saugoti ir rūpintis savo bei artimųjų psichikos sveikata.

Užsiėmimų metu ketvirtokai patys lankstė ir dekoravo iš anksto parengtą kartotinės dėžutės maketą – „paguodos skrynelę“, į kurią dėjosi jiems emociškai svarbius daiktus. Aplankius blogai nuotaikai, vaikai galės atsidaryti „paguodos skrynelę“, apžiūrėti ten sudėtus daiktus bei prisiminti su tais daiktais susijusias šiltas ir laimingas akimirkas.

Projektą organizavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuras. Projekto partnetis ir idėjo autorius – VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“.