Jau trečius metus iš eilės, atėjus rudeniui, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras organizavo žinių ir mąstymo žaidimus – protmūšius „PROTONAUTAI“, kuriuose dalyvavo gausus būrys gabių ir protingų 5-12 klasių mokinių iš Vilniaus miesto, Vilniaus bei Šalčininkų rajonų bendrojo ugdymo mokyklų. Š. m. lapkričio 11 dieną žaidime tarpusavyje varžytis susirinko 50 komandų, kurias sudarė 5-8 klasių mokiniai, o š. m. lapkričio 12-ąją – net 54 komandos, kurias sudarė 9-12 klasių mokiniai.

Organizuodami šiuos renginius siekiame stiprinti jaunimo psichinę sveikatą, skatinti „sveiką“ tarpusavio konkurenciją, ugdyti gebėjimus: dirbti komandoje, pozityviai mąstyti, priimti atsakomybę už savo veiksmus, būti tolerantiškais ir padėti vienas kitam. Šie renginiai yra vienas iš būdų atkreipti jaunuolių dėmesį į sveikatos svarbą ir paskatinti juos domėtis bei rūpintis savo sveikata.

Renginių metu žaidimo dalyviai atsakinėjo į įvairius klausimus sveikatos tema, bendravo tarpusavyje, vaišinosi UAB „Rimi Lietuva“ dovanotais skanėstais ir natūraliu mineraliniu vandeniu „Hermis“. Protmūšio pertraukų metu susirinkusius jaunuolius džiugino bendraamžių pasirodymai, kuriuos dovanojo Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Šatrija“, šokių grupės „Solea“ ir „Fresh“, šiuolaikinio šokio studija „Karoliukai“ bei solistai: Paulius Noreika, Miglė Palkevičiūtė, Solveiga Gurliauskaitė ir kiti.

Lapkričio 11-osios dienos renginyje apsilankė ir žaidime kaip sveikatos srities ekspertai dalyvavo garbūs svečiai: Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus vedėjos pavaduotoja Diana Aleksejevaitė, 2013-ųjų sveikatingumo metų iniciatorius Juozas Dapšauskas, Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyriaus vyr. specialistė, kuruojanti sveikatos klausimus Vilniaus mokyklose Ana Lapajeva ir Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vyr. specialistė Dovilė Bugienė. Lapkričio 12-ąją dieną renginyje svečiavosi ir susirinkusius dalyvius pasveikino Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narė ir Sveikatos komiteto pirmininkė Auksė Kontrimienė.

Nuotraukų galerija: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.932868003460270.1073741893.354367007977042&type=3

Sveikiname lapkričio 11-osios dienos žaidimo laimėtojus:

I vieta – komanda „AUKSINIAI OBUOLIUKAI“ (Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija)
II vieta – komanda „KULVIEČIAI“ (Vilniaus A. Kulviečio gimnazija)
III vieta – komanda „ARTIŠOKAS – VITAMINŲ ŠOKAS“ (Vilniaus Maironio progimnazija)
IV vieta – komanda „VITAMINAI“ (Trakų Vokės gimnazija)
V vieta – komanda „TUSKULIUKAI“ (Vilniaus Tuskulėnų gimnazija)
VI vieta – komanda „RIEŠĖS RIEŠUTAI“ (Riešės gimnazija)
VII vieta – komanda „SVEIK UOLIAI“ (Vilniaus Žemynos progimnazija)


Sveikiname lapkričio 12-osios dienos žaidimo laimėtojus:


I vieta – komanda „VAG“ (Vilniaus Antakalnio gimnazija)
II vieta – komanda „RIDICKAI“ (Vilniaus Licėjus)
III vieta – komanda „G-KAI“ (Vilniaus Gabijos gimnazija)
IV vieta – komanda „KREIVI PIRŠTAI“ (Vilniaus Žvėryno gimnazija)
V vieta – komanda „BENE VOBIS“ (Vilniaus A. Puškino vidurinė mokykla)
VI vieta – komanda „TSM BYCKA“ (Vilniaus Licėjus)
VII vieta – komanda „BALTYMINIAI BERMUDAI“ (Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija)

Laimėtojams dovanas įsteigė renginių rėmėjai: leidykla „ALMA LITTERA“, „VICHY“ vandens parkas, lankininkų klubas „STRĖLĖ“, LIETUVOS ŽIRGYNAS, ledainė „YOGIS“, pramogų agentūra „VAIDUOKLIAI“ ir ledo ritulio klubas „HOCKEY PUNKS“.

Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams, dalyviams, svečiams bei visiems prisidėjusiems prie to, kad šie protmūšiai įvyktų ir tikimės, kad renginių dalyviams padovanojome ne tik smagų ir turiningai praleistą vakarą, bet ir padėjome visiems suprasti, kad sveikata yra pats brangiausias žmogaus turtas.

Rimi_Baltic_Logo-vector-imageLogo geras

VICHY_vandensparkas_RGBPrint

mazinta strele logo-zirgynas-1

Yogis - galutinis - CMYK Vaiduokiai_logo_black

club_logo

Informaciją parengė:
Martyna Milieškaitė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 234 0235
El.p. martyna.milieskaite@vvsb.lt