Vilniaus visuomenės sveikatos biuras organizuoja pagalbos metantiems rūkyti užsiėmimus, kurie vyksta kiekvieną ketvirtadienį nuo 18:00 val. Vilniaus visuomenės sveikatos biure, Polocko g. 12–2, Vilnius (Užupis). Užsiėmimai NEMOKAMI. Užsiėmimus veda med. dr. gydytoja Viktorija Andrejevaitė. Norime pasidalinti užsiėmimų lankytojų atsiliepimais ir paskatinti visus norinčius dalyvauti mūsų veikloje (kalba taisyta minimaliai). Prisijungti galite bet kada.

 

#1 Laba diena visiems.

Galbūt daugeliui yra kilusi mintis, kad būtų visai faina nerūkyti. Pagalvodavau apie tai maždaug dešimt metų:). Kartais bandydavau rūkyti mažiau. Bet realiai nuo to niekas nepasikeisdavo. Nes rūkyti buvo malonu. O ir organizmas to jau “reikalavo”. Vis neprisiruošdavau mesti.

Esu nevedęs, tad namuose, o taip pat ir savo aplinkoje neturėjau tokios “palaikymo komandos”, kuri žinotų, ko reikia, kokios pagalbos, kad mesti ir neatkristi, suprastų, kas darosi, kai meti. Tą gavau čia, t.y.gyd. Viktorijos grupėje. Galbūt daugelis gali mesti lengvai. Juk išmetei tuščią pakelį ar “paskutinę” cigaretę į šiukšliadėžę ir viskas. 🙂

Tačiau klausimas, kiek ilgam. Valandai? Dienai? Savaitei? Mėnesiui? Man mesti rūkyti buvo sunku, ypač atsilaikyti neužsirūkius pirmus porą mėnesių… Man reikėjo pasiruošimo, pripratinti save, “pribręsti”. Ir pykau, girdėdamas iš tėvų ar draugų “o kas čia tokio, kas čia sunkaus, juk nustoji rūkyti ir viskas, taigi čia paprasta”… :).

Gerai, kad sužinojau apie užsiėmimus Sveikatos biure. Berods vadinosi “pagalba metantiems rūkyti”. Pavadinau “nerūkymo būreliu”:) Patiko tuo, kad tai yra specializuota grupė, susirenka būtent nerūkymo klausimais, galima gauti koncentruotą info, užsiėmimuose ramiai susitelkti vien ties tuo, kas susiję su metimu rūkyti, nes susirinkę bendraminčiai.

Užsiėmimuose gavau viską, ko reikia, kad pasiruošti, mesti rūkyti ir atsilaikyti neatkritus. Gavau realią pagalbą. Ir nerūkau jau lygiai 1 metus ir 7 mėnesius. Vienas pats to nebūčiau padaręs.

Nerūkymo būrelyje gavau info, kaip rūkymas įtakoja organizmą. Buvo vertingų prezentacijų. Suvokiau, įsisąmoninau, kaip rūkymas kenkia, kokią konkrečiai žalą daro. Nes apskritai kad rūkyti nesveika, tai turbūt esam girdėję visi… 🙂

Čia atradau konkrečią motyvaciją sau. Kodėl metu rūkyti. Kuo man tai svarbu. Kuo rūkymas trukdo. O tai yra žiauriai svarbu. Nustebino, kad užsiėmimuose nebuvo jokios prievartos, jokio spaudimo. Niekas nevertė mesti rūkyti. Galėjau pats apsispręsti dėl datos. Tą datą nusistačiau po kelių mėnesių, gal net pusmečio.

Užsiėmimuose patarė dėl priemonių, nes tai individualu. Valios pastangomis (sugalvojau ir mečiau) pavyksta tik vienetams. Aš naudojau pleistrus, turėjau purškiklį ir kramtomą gumą. Ir ne vaistinėje, o užsiėmimuose patarė, kaip teisingai visa tai naudoti…

Čia sutikau malonius, vertybiškus žmones. Kartais susibėgdavom ir po užsiėmimų ar savaitgalį, pvz., eidavom kartu sportuot. Pabendraujam ir iki šiol. Ir grupės vadovė yra maloni ir puiki savo srities žinovė.

Užsiėmimų informacija, diskusija gali būti naudinga ir kitokiems gyvenimo atvejams, bendram išsilavinimui ar siekiant būti tiesiog geresniu žmogumi, tobulėti pvz santykiuose su savo antra puse, vaikais ar darbe.

Dar man patiko, kad galima tiesiog ateit “prasitestuot”. Nemokamai 🙂 Ten yra tokie gudrūs aparačiukai, kuriais galima išsimatuoti smalkių lygį plaučiuose. Kad sau žinoti realią situaciją. Neįsivaizduoju, kur kitur galima rasti tokių aparatų…

Ką dar reiškia “grupės palaikymas”? Kai pasakai, kad meti, tai sugrįžus po savaitės būtų labai nesmagu pripažint, kad nesusilaikei ir užsirūkei.

Nors visi tą supras. Bet vistiek iš paskutiniųjų stengiesi neužtraukt dūmelio. Ne vien dėl savęs, bet ir dėl gerąja prasme pasirodymo prieš kitus… Nors paslydimai ir atkritimai čia nesmerkiami. Nes ne visiems pavyksta iš pirmo karto… 🙂

Ketinu kartais apsilankyti pas jus. Jei norėsit mano pagalbos ar patarimų, man bus malonu. Jeigu turėsit klausimų ar norėsit ką pasitikslinti, drąsiai rašykit arba skambinkit.

Su geriausiais linkėjimais,

Linas

 

#2 Nerūkiau apie 4 mėn, po truputį, po 1-2 į dieną buvau pradėjęs vėl traukti, ir po 3 savaičių “nekaltų” parūkymų pastebėjau, kad vėl esu priklausomas, kad nuo ryto planuoju, kada ir su kuo parūkysiu. O pradėjau leisti sau rūkyti, nes nelankiau [pagalbos grupės] susirinkimų. Nelankant susirinkimų motyvacija krenta, užmiršti, kodėl nusprendei nerūkyti, randi rūkymui daug pateisinimų, žinai, kad sau kenki, bet vis tiek rūkai..

Nuejau į du susirinkimus ir šiandien yra 5 diena be nei vienos..

Iki pasimatymo 4dienį 😉

R

 

#3 Sveiki,

Ilgą laiką lankiau grupę, nes:

 1. Manau, kad  kitų žmonių patirtys gali paskatinti ir padėti pakeisti elgesį ir požiūrį
 1. Dėl Viktorijos, nes ji labai iniciatyvi, palaikianti, įtikinanti, nuoširdi, analizuojanti ir t.t…. o svarbiausia- ji atveria akis !
 1. Dėl gaunamų žinių ir metodų, kurie pateikiami suprantamai ir aiškiai, o tai leidžia juos panaudoti gyvenime.
 1. Dėl atvirumo ir baimės nebuvimo pasidalinti savo gyvenimu.
 1. Dėl palaikymo ir supratimo, kurį suteikti gali tik tie, kurie patys turi tą pačią problemą.

Viktorija, pasiilgstu Tavęs ir grupės, jūsų dovana man – nerūkau jau 1,3 metų (su vienu paslydimu).

Raselė

 

#4 Sveiki,

Vakar po daug laiko išsitraukiau gitarą ir sugrojau bei pasidainavau sau kelias dainas, kurias moku mintinai. Buvo faina girdėti savo balsą – skardų ir švarų. Praėjusį kartą grupėje sakiau, kad ir vėl bėgioju – nusipirkau šiltesnę žiemai pritaikytą aprangą. Vakar nubėgau virš 5 km – kaip po žiemos snaudulio save pasigyriau. Grupėje paskutinį kartą sakiau, kad buvau iškritusi iš šokių (lankiau nuo rudens, o nuo sausio taip išėjo, kad nenuėjau ir jau praėjus pusantro mėnesio trūko ryžto grįžti. Visgi kaip čia taip – šiek tiek lankai, šiek tiek nelankai…) Po grupės susisiekiau ir grįžau. Vėl šoku. Svajoju kada nors turėti vaikų. Norėčiau padaryti viską, kas nuo manęs priklauso, kad jie būtų sveiki. Ne, aš nesilaukiu. Galimai dar ilgai 😀 Bet esu planuotoja/ svajotoja.

Kam man ta grupė? Iš vienos pusės tam, kad atkritus, padėtų sugrįžti prie man svarbių dalykų. Iš kitos pusės – tiesiog smagu ir labai malonu pasidalinti savo įžvalgomis, sulaukti kitų patarimo, pritariamojo žvilgsnio, kartu pasijuokti, spręsti kam aktualią tos dienos problemą, išgirsti naujų idėjų, kad ir kokią knygą skaitė paskutinę savaitę, išgirdo smagų anekdotą ir pan.

Ačiū Viktorijai ir grupei. Jūs darote stebuklus 🙂

Sigita

 

#5 Sveiki,

Aš lankau grupę nes:

 1. Esu priklausomas ir norėdamas sveikti turiu laikytis disciplinos.
 2. Mokslas rodo, kad grupinė terapija dažniausiai duoda geresnius rezultatus nei individuali.
 3. Grupė nemokama (retas reiškinys nūdien), kurią veda, mano galva, profesionali, atsidavusi ir patikima gydytoja.
 4. Kiekviena savaitę galiu skirt sau 2h.
 5. Jei tik yra noro ir drąsos, grupė gali padėt išspęst ir kitas, kartais net didesnes bėdas nei rūkymas.
 6. Grupės nariai labai skirtingi ir įdomūs žmonės.
 7. Grupę lankau jau seniai ir kaskart vis labiau pastebiu, kad Gyd.Viktorija nuolat tobulėja ir įgytomis žiniomis entuziastingai dalinasi su mums.
 8. Nematau nei vienos objektyvios priežasties nebelankyt užsiėmimų.

P.S vienas garsu gydytojas apie sergančius priklausomybe yra pasakęs: „LIGONIUI REIKIA NE VAISTŲ KAIP ŽMONIŲ, O ŽMONIŲ KAIP VAISTŲ”

Pagarbiai,

Rolandas

 

#6 Sveiki,

Dalyvavimas grupės susitikimuose man padeda nugalėti išankstinį nepasitikėjimą, kad nepavyks, o kitų dalyvių patirtis padrąsina siekti tikslo. Išgirstu naudingų patarimų, meditacija, pratimai atpalaiduoja ir lavina. Iki susitikimo.

Bronė

 

Registracija į pagalbos grupes vyksta el. paštu viktorija.andrejevaite@gmail.com arba tel. 86 82 94236.