Burnos vėžio mėnesio tikslas – tai odontologo, odontologo specialisto ar onkologo žmonių burnos ištyrimas vertinant ar nėra burnoje ikivėžinių ar vėžinių pakitimų.

Svarbu, kad bet kokio tipo vėžys būtų diagnozuotas kuo anksčiau ir laiku pradėtas gydymas. Vėžys nėra nepagydoma liga, vėžys dažniausiai yra uždelsta liga, ir dėl to tampa sunkiai gydoma ar nepagydoma.

Pagrindiniai nerimą keliantys simptomai yra šie:

Negyjanti žaizdelė burnoje;
Gumbelis burnoje ar gerklėje;
Balta ar raudona dėmė ant dantenų, liežuvio ar burnoje;
Neįprastas kraujavimas, skausmas ar aptirpimas burnoje;
Sunkumas ar skausmas kramtant ar ryjant;
Patinusi žandikaulio dalis,
Pasikeitęs balsas.

Burnos vėžys dažnesnis tarp vyresnio amžiaus žmonių. Dažniau serga vyrai. Nustatyta, kad rūkalių ir mėgstančių gerti alkoholį, o ypač mėgstančių ir rūkyti, ir vartoti alkoholį rizika susirgti burnos vėžiu nepalyginamai didesnė, nei nerūkančių ir nepiktnaudžiaujančių alkoholiu. Vėžiui burnoje išsivystyti reikšmės turi nevisavertė mityba, vitaminų, ypač A ir E stoka maiste, bloga burnos ir dantų higiena, netinkami, dantenas spaudžiantys dantų protezai, persirgtos virusinės ligos, paveldimumas, saulės apšvieta, profesiniai veiksniai.

Visi, kurie įtariate esant burnoje išvardintiems simptomams profilaktiškai galima atvykti pasikonsultuoti į visas sąraše išvardintas klinikas, savanoriškai sutikusias dalyvauti Burnos vėžio prevencijos akcijoje:
Burnos vėžys

Svarbi vėžio išsivystymo profilaktika. Pirminė profilaktika – tai vėžio rizikos veiksnių įvardijimas, siekiant pašalinti juos iš žmogų supančios aplinkos ir iš jo gyvensenos. Užkertamas kelias ligai atsirasti. Antrinė – laiku diagnozuotos ikinavikinės ligos, jų gydymas bei stebėjimas. Tretinė – šia profilaktika siekiama sumažinti galimybę vėžiui recidyvuoti, mažinama galimybė ligai atsinaujinti.

Pacientai turi suprasti – vėžio diagnozei brangiausias yra laikas. Tad jei priklausote anksčiau minėtoms rizikos grupėms, arba norite užbėgti burnos navikams už akių – geriausias sprendimas pasitarti su gydytoju, atlikti tyrimus.

Onkologinių ligų bijoti nereikia, reikia jas laiku diagnozuoti, gydyti ir toliau gyventi visavertį gyvenimą.