vaikai
Vaikai
– svarbiausia, bet kartu ir pati pažeidžiamiausia visuomenės dalis. Todėl vaikų sveikatos priežiūra, siekiant sukurti jiems sveiką ir saugią aplinką yra viena iš prioritetinių visuomenės sveikatos priežiūros sričių.


Sveikata – tai didžiausia vertybė ir rūpintis ja reikia nuo pat mažens, todėl viena iš pagrindinių Vilniaus visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros skyriaus veiklos krypčių – vaikų ir jaunimo sveikatos ugdymas ir mokymas, siekiant stiprinti vaikų sveikatą, gilinant sveikatos žinias, formuojant sveikos ir saugios gyvensenos įgūdžius, skatinant juos rūpintis savo sveikata.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros veikla orientuota spręsti pačias aktualiausias šiandienos vaikų ir jaunimo problemas:

  • tai nesveika mityba ir fizinio aktyvumo stoka,
  • vis dažniau vaikų ir paauglių tarpe pasitaikančios patyčios ir smurto apraiškos,
  • apsvaigimą sukeliančių medžiagų vartojimas,
  • nesaugus elgesys namuose, mokykloje, gatvėje.


Siekiant ugdyti vaikų sveikos ir saugios gyvensenos įgūdžius, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendrojo ugdymo mokyklose nuo 2012 m. lapkričio 8 d. iki 2012 m. gruodžio 22 d. organizuoja ir vykdo sveikatos mokymo ir ugdymo renginius.

Mokyklose vyks fizinio aktyvumo skatinimo bei visavertės mitybos įgūdžių ugdymo užsiėmimai, kurių metu vaikai mokysis naujų judriųjų žaidimų, jaunimo tarpe populiarių šokių, gamins sveikatai naudingus patiekalus, aiškinsis kaip maitintis sveikai ir skaniai.

Žalingų įpročių ir sužalojimų prevencijos užsiėmimų metu dalyvaus diskusijose ir praktiniuose užsiėmimuose, filmų ir videoklipų peržiūrose, analizuos situacijas ir kt.

Daugiau informacijos rasite: https://www.vvsb.lt/paskaitos/

Informaciją parengė:
Liudmila Sliaužienė
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros skyriaus vedėja
Vilniaus miesto savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
tel. 234 02 35, el.p. liudmila.sliauziene@vvsb.lt