2018 m. birželio 1 d. Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdė akciją „Gimiau nerūkantis“. Biuro specialistai apsilankė Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos akušerijos ir ginekologijos centre,  VšĮ Vilniaus gimdymo namuose, VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės akušerijos ir ginekologijos klinikoje.

Akcijos metu gegužės 31-ąją, Pasaulinę dieną be tabako, Vilniuje gimę naujagimiai buvo apdovanoti akcijos marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis/i“. Akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į rūkančių tėvų įtaką savo ir savo vaikų sveikatai bei paraginti visuomenę atsisakyti šio žalingo įpročio.

Akcijos „Gimiau nerūkantis“ dieną gimė 15 mergaičių ir 12 berniukų.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi, kad Pasaulinę dieną be tabako gimę mažyliai visoje Lietuvoje apdovanojami specialiai akcijai pagamintais marškinėliais, specialiais diplomais.  Simboliška ir tai, kad šios akcijos metu visoje Lietuvoje mažyliai apdovanojami birželio 1-ąją, tarptautinę vaikų gynimo dieną. Dalyvavimas šioje akcijoje leidžia atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno žmogaus teisę augti sveikoje aplinkoje. Kiekvienas šios visuomenės narys turi būti užtikrintas, kad nekentės nuo pasyvaus rūkymo sukeliamų padarinių sveikatai, o svarbiausia savo vaikus galės auginti aplinkoje be tabako dūmų.

Akcijos organizatorius: Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras.
Akcijos vykdymo partneriai: Savivaldybių visuomenės sveikatos biurai.