„Leiskite gimti ir augti sveikam“ – tokio šūkio lydima keliavo jau penkioliktąjį kartą organizuota akcija „Gimiau nerūkanti/is” 2016. Akcijos metu buvo apdovanoti vaikučiai, gimę gegužės 31-ąją- Pasaulinę dieną be tabako.

Gimiau

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai birželio 1 dieną aplankė Vilniaus gimdymo namus ir Santariškių klinikos akušerijos ir ginekologijos centrą ir pasveikino gegužės 31 dieną gimusius naujagimius ir jų tėvelius. Iš viso šią dieną akcijos marškinėliais „Gimiau nerūkanti/is“ pasipuošė 9 berniukai ir „Gimusios nerūkančios“ 9 mergaitės.

Pagrindinis šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru.

Tiek moters, tiek vyro rūkymas šeimoje gali tapti rimta kliūtimi norint susilaukti vaikų šeimoje, o tėvų rūkymas gali reikšmingai pakenkti vaiko sveikatai. Pasyvus rūkymas nėštumo metu taip pat gali tapti vaisiaus ir jau gimusio vaiko sveikatos sutrikimų priežastimi. Augdami vaikai perima tėvų elgesio modelį ir patys dažniau pradeda rūkyti.

Rūkymo sukeltos ligos Lietuvai kasmet kainuoja apie 7000 gyvybių. Dėl šios priežasties akcijos organizatoriai, matydami vis labiau visuomenėje, o ypač tarp moterų, plintantį rūkymą, siekia informuoti visuomenę ir paraginti saugoti vaikų ir savo sveikatą.

Dar kartą sveikiname gimusius tokią gražia dieną ir linkime išlaikyti nerūkančiojo statusą visą likusį gyvenimą.

Akcijos globėjas Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

Akcijos organizatorius Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras

Akcijos vykdymo partneriai:
– Savivaldybių Visuomenės sveikatos biurai
– Savivaldybių administracija

Akcijos mecenatas Nicorette
Informaciją parengė:
Evelina Ručinskienė
Visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 234 02 35
El.p. evelina.rucinskiene@vvsb.lt