img_2957
2012 m. birželio 1 d.
Vilniaus savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su Valstybinių psichikos sveikatos centru Vilniuje vykdė akciją „Gimiau nerūkantis”.

Akcijos metu gegužės 31-ąją, Pasaulinę dieną be tabako, Vilniuje Antakalnio universitetinėje klinikoje gimę naujagimiai buvo apdovanoti akcijos marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis/i”. Akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į rūkančių tėvų įtaką savo ir savo vaikų sveikatai bei paraginti visuomenę atsisakyti šio žalingo įpročio.
Akcijos „Gimiau nerūkantis” dieną Antakalnio universitetinėje klinikoje gimė 16 mažylių.

Akcijos sumanytojas ir nacionalinis koordinatorius Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras džiaugiasi, kad Pasaulinę dieną be tabako gimę mažyliai visoje Lietuvoje apdovanojami specialiai akcijai pagamintais marškinėliais, specialiais diplomais, o gimdymo namams skiriamos knygelės „Rūkymo įtaka mamos ir vaikos sveikatai”.
Simboliška, kad šios akcijos metu visoje Lietuvoje mažyliai apdovanojami birželio 1-ąją, tarptautinę vaikų gynimo dieną. Dalyvavimas šioje akcijoje leidžia atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno žmogaus teisę augti sveikoje aplinkoje. Kiekvienas šios visuomenės narys turi būti užtikrintas, kad nekentės nuo pasyvaus rūkymo sukeliamų padarinių sveikatai, o svarbiausia savo vaikus galės auginti aplinkoje be tabako dūmų.

Akcijos „Gimiau nerūkantis” globėjas: Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.
Akcijos organizatorius: Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras.
Akcijos vykdymo partneriai:
Valstybinis psichikos sveikatos centras,
Savivaldybių Visuomenės sveikatos biurai.    

Informaciją parengė:
Viktorija Šadiul
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel.: (8 5) 271 1244, el. p.: viktorija.sadiul@vvsb.lt

Apdovanojimų akimirkos:

img_2966 img_2968
img_2959 img_2955