Suomijos ambasadoje paskelbti ir apdovanoti konkurso „Įmonė, geriausiai besirūpinanti darbuotojų fiziniu aktyvumu 2014“ nugalėtojai. Didelių įmonių kategorijoje pirmąją vietą iškovojo „Arvi“ įmonių grupė, antrąją – akcinė bendrovė „Lifosa“, o trečiąją – uždaroji akcinė bendrovė „AQ Wiring Systems“. Mažų įmonių kategorijoje nugalėjo UAB „1ClickFactory“ ir UAB „1ClickFactory WebServices“, valstybės biudžetinių įstaigų kategorijoje – Kupiškio socialinės globos namai.

Tarptautinis projektas

Higienos institutas ir VšĮ „Pozityvuos sveikatos komanda“ drauge su Suomijos profesinės sveikatos institutu bei Rygos Sradinš universitetu pusantrų metų vykdė tarptautinį tyrimų projektą „Sveikatos ugdymo darbo vietoje tyrimas: esama padėtis ir poreikiai“. Jį finansavo Šiaurės ministrų tarybos „Nordplus Adult“  programa. Tyrimo metu darbuotojai ir įmonių vadovai buvo klausiami kaip jiems sekasi darbo vietose įgyvendinti sveikatos stiprinimo programas ir ko trūksta, kad šios programos būtų įgyvendinamos aktyviau ir kokybiškiau. Beveik pusė įmonių, kurios nevykdo darbuotojų sveikatinimo programų, vadovų atsakė, jog jie mano, kad šios programos yra per brangios, įmonės joms neturi lėšų.  Taip pat dažnai teigta, kad „trūksta idėjų, nuorodų, kaip įgyvendinti šias programas“ ar „niekas nebandė inicijuoti sveikatos stiprinimo programų darbo vietose“. Taigi, šis konkursas buvo surengtas siekiant paskatinti ir apdovanoti įmones, kurios jau rūpinasi darbuotojų sveikata ir surinkus darbuotojų fizinio aktyvumo skatinimo programų pavyzdžius pateikti juos kaip idėjas ir padrąsinimą kitoms įmonėms, norinčioms inicijuoti panašias veiklas.

Konkurso dalyviai pildė paraiškas, kuriose aprašė kokios veiklos vykdomos jų įmonėje, kaip ilgai, kiek darbuotojų įsitraukia, kaip vadovai motyvuoja darbuotojus dalyvauti veiklose, į kieno poreikius atsižvelgiama planuojant fizinio aktyvumo veiklas, ar vertinami pokyčiai ir pan. Paraiška buvo sudaryta remiantis projekto „Sveikatos ugdymo darbo vietoje tyrimas: esama padėtis ir poreikiai“ metu parengtomis rekomendacijomis „10 svarbiausių patarimų, kaip stiprinti sveikatą darbe“ Rekomendacijas galima rasti www.hi.lt. Paraiškas vertino Sveikatos apsaugos ministerijos, valstybinės darbo inspekcijos, higienos instituto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, visuomenės sveikatos biuro atstovai.
Konkursui paraiškas pateikė vienuolika įvairaus dydžio ir skirtingiems sektoriams atstovaujančių Lietuvos įstaigų bei įmonių.Visos jos buvo apdovanotos ir pagerbtos Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės pasirašytais diplomais, UAB „Teida“ įsteigtais prizais bei konkurso organizatorių statulėlėmis.

Kviečia ir kitus

„Mūsų kolektyvas yra gana jaunatviškas, tad darbuotojai, sužinoję apie konkursą, juo greitai susidomėjo. Mes globojame žmones su negalia ir rengiame jiems įvairius sporto renginius, tad sugalvoti veiklų sau patiems nebuvo didelis iššūkis. Tačiau konkursas mus paskatino atrasti naujų fizinio aktyvumo veiklų. Dabar žmonės per pertrauką vietoj to, kad gertų kavą, žaidžia biliardą, smiginį, treniruojasi su treniruokliais ir pan.“, – sakė Kupiškio socialinės globos namų direktorius Dainius Bardauskas. Konkursui globos namų darbuotojai pateikė savo iniciatyvą „Išmok šokti + pajudink kojytes“, – vietoje kavos pertraukėlės, darbuotojai mokosi zumba šokių. Šokama karaokė principu – kartojami ekrane matomi šokio judesiai. Darbuotojai ketina kviesti prie jų prisijungti ir kitų rajone veikiančių įstaigų darbuotojus.

Akcinė bendrovė „Arvi“ yra įsteigusi viešąją įstaigą „Sveikatingumo idėjos“, kuri rūpinasi įmonės darbuotojų, o jų yra apie 1200, sveikata. Kad darbuotojai galėtų sportuoti, ši įstaiga nuomoja sporto aikštes ir sales, rengia įvairių fizinių pratimų mokymus. „Aš ir pati per tuos mokymus išmokau jogos bei kalanetikos pratimų“, – sakė „Arvi cukrus“ sveikatos tarnybos vadovė Danutė Zaveckienė.

„Mums buvo patiems labai įdomu surašyti visas vykdomas veiklas ir pamatyti kaip aktyviai mūsų darbuotojai rūpinasi savo fiziniu aktyvumu“ – sako mažų įmonių kategorijoje laimėję UAB „1ClickFactory“ atstovai. Jie išsiskyrė originalia idėja – darbuotojai keliauja į mėnulį. Atstumas iki mėnulio 384 400 km. Jų biuras įsikūręs 9 aukšte. Kaskart užlipę laiptais kiekvienas darbuotojas įveikia apie 30 metrų. Darbuotojai jau įveikė atstumą iki kosminio šuolio, kas yra ~ 39 kilometrai.“

Skatina veikti

Nugalėtojai apdovanoti Suomijos ambasadoje neatsitiktinai. Suomija yra sveikatos stiprinimo darbo vietose lyderė Europoje. Fizinio aktyvumo veiklas darbo vietose jie taiko jau ketvirtį amžiaus. Renginio metu jie lietuviams simboliškai perdavė savo gerąją patirtį ir paskatinimą, tęsti pradėtas iniciatyvas.

Pasveikinęs visus konkurso dalyvius, Suomijos ambasadorius Harri Mäki-Reinikka pristatė kaip ambasados darbuotojai rūpinasi savo sveikata. Vienas iš linksmiausių būdų – kartais šokamas šokis su šluotkočiu. Vėliau kineziterapeutas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas, Vidmantas Zaveckas pateikė motyvuojančius pavyzdžius kaip pradėti rūpintis darbuotojų fiziniu aktyvumu: „Juk darbe praleidžiama trečdalis gyvenimo, o jo kokybė labai priklauso nuo fizinės bei emocinės asmens sveikatos“ – teigė kineziterapeutas.

Renginio metu veikė konkurso rėmėjų, UAB „Teida“ įrengtas „Judesio kampas“, kuriame buvo galima išbandyti įvairias sveikatinimosi priemones, kurios gali padėti darbuotojams atpalaiduoti skaudančius raumenis, stiprinti giliuosius raumenis.

Kitos konkurse dalyvavusios įmonės ir jų laimėtos nominacijos:

AB „Lietuvos geležinkeliai“ laimėjo nominaciją „Startuoliai“,

VšĮ Antakalnio poliklinika – „Medicinos darbuotojų sveikatinimas“,

VšĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija – „Komandinės atmosferos kūrėjai“,

CSC Baltic; P&PM komanda – „Ieškotojai“,

UAB „Girteka Logistics“ – „Maratonų mėgėjai“,

SPLIUS, UAB – „Akių sveikatos puoselėtojai“.

Apie visų dalyvių vykdomas veiklas galima pasiskaityti paspaudus šią nuorodą: http://www.sveikatoskomanda.lt/txt-6-konkursas_imone_geriausiai_besirupinanti_darbuotoju_fiziniu_aktyvumu_2014

Daugiau informacijos apie konkursą Jums gali suteikti: Sigita Vičaitė, tel 867141457 arba el. paštu: info@sveikatoskomanda.lt

Įmonių „Įmonė, geriausiai besirūpinanti darbuotojų fiziniu aktyvumu 2014“ pristatymai: Įmonių pristatymai (Atsisiųsti).

Renginio organizatoriai:

hig instit    logo vvsb    pic.logo

Konkurso partneris:

samlogotipas
Renginio rėmėjai:

finland     TEIDA_logo