Trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiajam laikotarpiui, viena iš svarbiausių temų tampa pėsčiųjų saugumas. Tamsiuoju paros metu eismo įvykiuose neretai nukenčia pėstieji eismo dalyviai. Vėlyvas ruduo, žiema, pavasaris – itin pavojingas metas. Pasikeitusios eismo sąlygos –  ilgas tamsusis paros laikas, blogas matomumas – iš visų eismo dalyvių ir iš vairuotojų, ir iš pėsčiųjų reikalauja ypatingo atidumo bei Kelių eismo taisyklių nuostatų paisymo. Tamsiuoju paros metu eismo įvykiuose dažniausiai nukenčia atšvaitų neturintys pėstieji – vairuotojai juos pastebi per vėlai.

Minėdami atšvaitų dieną –lapkričio 6-ąją Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistė Jelena Voinova kartu su Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnais vykdė akciją „Būk matomas“. Jos metu Vilniaus rajono gyventojams buvo dalinami atšvaitai bei raginama juos nuolat dėvėti einant tamsuoju paros metu ar esant blogam matomumui. Aplankyta didžioji dalis Vilniaus rajono miestelių bei gyvenviečių: Rudamina, Skaidiškės, Pagiriai, Vaidotai, Medininkai, Lavoriškės, Mostiškės, Nemenčinė, Mickūnai. Policijos pareigūnams talkino jaunieji policijos rėmėjai ir policijos rėmėjai.

Svarbiausias šios dienos tikslas buvo – priminti visuomenei, kad pėstiesiems, dviratininkams ir kitiems eismo dalyviams atšvaitas yra būtina priemonė, kurios pamiršti negalima.