Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą „Šeimų klubas“, kurios tikslas – stiprinti šeimos narių sveikatą ir skatinti aktyviai bei sveikai leisti laiką drauge. Programa apima aktyvios fizinės, meninės ir kulinarinės veiklos, kurias Biuras šeimoms suteikia nemokamai. Kviečiame dalyvauti ir praturtinti savo šeimos laisvalaikį, taip stiprinant savo šeimos dvasinę bei fizinę sveikatą.

„Šeimų klubo“ dviračių žygis po Vilniaus apylinkes

KAS?
„Šeimų klubo“ dviračių žygis po Vilniaus apylinkes.

KUR?
Žygio metu minsime pro Valakampius, Belmontą, grožėsimės Karoliniškių kraštovaizdžiu, pasieksime Salotės ežerą Pilaitėje ir grįšime atgal. Maršruto ilgis apie 20 – 25 km.

KADA?
Rugsėjo 17 d. 11:00 val. susitinkame Katedros aikštėje.

DĖMESIO!
Vykdoma išankstinė registracija el. paštu renginiai@vvsb.lt arba tel.: 8 5 205 3417.


Dailės terapijos užsiėmimas – rugsėjo 24 d. (šeštadienį), 11 val.

Dailės terapija yra laisvas ir spontaniškas dalyvavimas kūrybos procese. Užsiėmimų metu bus lavinami pojūčiai: ne tik klausytis, bet ir išgirsti, ne tik žiūrėti, bet ir išvysti. Lavinami gebėjimai: smalsumas ir pažinimas – vaikai kartu su savo tėveliais, tyrinėdami ir eksperimentuodami, atranda pasaulį, suvokia gamtos ir žmogaus kūrybos grožį.

Užsiėmimo trukmė – 1 val. Užsiėmime gali dalyvauti tėvai ir vaikai nuo 3 metų. Jeigu norite dalyvauti su jaunesniu vaiku, užsiėmime turi dalyvauti du suaugusieji. Užsiėmimus veda edukologė, dailės didaktikos specialistė Dainora Skrabulienė.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Registruotis prašome, paspaudus šią nuorodą: https://goo.gl/forms/wK7GihJjwQfuNMLy2

Užsiėmimas vyks Vilniaus visuomenės sveikatos biure, adresu Polocko g. 12, Vilnius.


Paskaita „Prieraišumas – auklėjimo pagrindas“ – rugsėjo 26 d. (pirmadienį), 18 val.

Kai augini kūdikius ir mažylius, saugaus prieraišumo formavimo įrankiai labai paprasti ir dažniausiai fiziniai – laiku pamaitinti, panešioti, pamyluoti, padėti užmigti. Vaikui augant savo fiziniais poreikiais iš dalies vaikas ima pasirūpinti pats – išmoksta pavalgyti, pasiimti maisto, užmigti ir išmiegoti visą naktį, fizinį pamylavimą (kurio vis dar reikia) pamažu keičia emocinio kontakto poreikis. Stiprų emocinį ryšį auginti ir išlaikyti yra kur kas sunkiau. Šio ryšio buvimas suteikia nuostabias galias auklėjimui. Taigi paskaitoje kalbėsime:

• kokių galių tėvams suteikia prieraišumas ir ko netenkama, kai netenkama šių galių;
• kaip tėvai praranda prieraišumo jiems suteikiamas galias;
• kuo pakeičiamas prieraišumas tėvams ir kodėl tai nebūtinai yra geriausia vaikui;
• kokiais būdais galima padėti vaikui išlaikyti saugų prieraišumą su tėvais, kaip jo neprarasti ir kaip atgauti prarastąjį vaiko prieraišumą tėvams;
• kaip atsilaikyti prieš draugų įtaką ir kaip tą įtaką susilpninti.

Paskaita skirta įvairaus amžiaus vaikų tėvams, pradedant kūdikiais ir baigiant beveik suaugusiais paaugliais. Kuo anksčiau pradėsite, tuo bus lengviau, tačiau kad ir kokio amžiaus vaikus auginate, dar galite juos susigrąžinti! Paskaitą skaitys Rima Kurtinaitienė, žindymo konsultantė, prieraišiosios tėvystės mokytoja, nešiojimo konsultantė, socialinė darbuotoja ir 5 vaikų mama.

Paskaitos trukmė – 2 val.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Registruotis prašome, paspaudus šią nuorodą: https://goo.gl/forms/Brra0GHLxoq7JDJx2

Paskaita vyks Vilniaus visuomenės sveikatos biure, adresu Polocko g. 12, Vilnius.

„Šeimų klubo“ organizatorius  Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
VVSBLOGBE

Daugiau informacijos:
Martyna Milieškaitė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 234 02 35, 8 6 521 0707
El. p. martyna.milieskaite@vvsb.lt