Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Vilniaus miesto savivaldybės socialinės paramos centras organizuoja projektą „Šeimų klubas“, kuris šiais metais bus skirtas socialinės rizikos ir socialinių įgūdžių stokojančioms šeimoms.

Projekto tikslas – stiprinti socialinės rizikos ir socialinių įgūdžių stokojančių šeimų sveikatą, ugdyti bazinius socialinius įgūdžius, gerinti šeimos narių tarpusavio santykius ir skatinti šeimas leisti laiką drauge. Vykdydami šį projektą taip pat siekiame prisidėti prie visuomenės sveikatos netolygumų mažinimo.

Projektas „Šeimų klubas“ apima aktyvias, menines ir šviečiamąsias nemokamas veiklas šeimoms.

MANKŠTOS SU ŠEIMA
Treniruočių tikslas – paskatinti šeimą aktyviai leisti laiką kartu. Treniruočių metu siekiama panaudoti kiekvieną kūno raumenį ir kiekvieną sistemą, kad žmogus galėtų įrodyti sau, jog yra sveikas, stiprus ir geros formos bei labiau pasitikintis savimi.

MAISTO GAMYBOS UŽSIĖMIMAI
Maisto gamyba būna tiek nuobodus, tiek labai įdomus procesas. O maisto gamyba kartu su šeima kartais gali tapti tikru iššūkiu. Tėvams dažnai keblu pasirinkti patiekalus, kurie būtų ir sveiki, ir patiktų visiems šeimos nariams. Maisto gamybos užsiėmimuose orientuojamasi į komandinį darbą šeimoje bei grupėje. Gaminami paprasti, bet skanūs ir sveiki patiekalai. Taip pat sudaroma galimybė sužinoti ar pasikartoti sveikos mitybos bei sveiko maisto pasirinkimo principus.

PASKAITOS-DISKUSIJOS
Tėvams siūlome tris paskaitas-diskusijas temomis:
•„Šeimos planavimas“ (veda akušerė, psichologė);
•„Atsakomybė už save ir už kitą“ (veda socialinė pedagogė);
•„Psichologinis atsparumas (alternatyvų pasirinkimas)“ (veda socialinė pedagogė).

ASMENS HIGIENOS UŽSIĖMIMAI
Užsiėmimų metu dalyviai turės galimybę išmokti ar pasikartoti pagrindines asmens higienos taisykles. Kalbėsime apie tai, kaip tinkamai prižiūrėti savo odą, plaukus, dantis ir nagus, kad atrodytume gražiai, švariai ir tvarkingai.

DAILĖS TERAPIJA
Dailės terapija yra laisvas ir spontaniškas dalyvavimas kūrybos procese. Užsiėmimų metu bus lavinami pojūčiai: ne tik klausytis, bet ir išgirsti, ne tik žiūrėti, bet ir išvysti. Lavinami gebėjimai: smalsumas ir pažinimas – vaikai kartu su savo tėveliais, tyrinėdami ir eksperimentuodami, atranda pasaulį, suvokia gamtos ir žmogaus kūrybos grožį.

Vienai šeimai yra skirtas visas užsiėmimų ciklas, kurį sudaro mankšta, maisto gamybos užsiėmimas, trys paskaitos-diskusijos, vienas asmens higienos ir vienas dailės terapijos užsiėmimas (viso 7 užsiėmimai). Viename cikle gali dalyvauti 6-7 šeimos. Iki gruodžio mėn. planuojame įgyvendinti 7 ciklus (iš viso 42-49 šeimoms).

Užsiėmimų grafikas (atsisiųsti).

DĖMESIO: užsiėmimuose gali dalyvauti tik iš anksto užsiregistravę socialinės rizikos ir socialinių įgūdžių stokojančių šeimų nariai. Registraciją į užsiėmimus vykdo Vilniaus miesto savivaldybės socialinės paramos centras.

Informaciją parengė:
Martyna Milieškaitė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 234 02 35, 8 6 521 0707
El. p. martyna.milieskaite@vvsb.lt