Kasmet paskutinį balandžio trečiadienį visas pasaulis mini Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną. Šios dienos minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į triukšmo problemą ir priminti visiems, kokia svarbi yra tyla. Šią dieną skatinama nurimti, pagalvoti apie triukšmo žalą ir prisiimti atsakomybę už tylios aplinkos kūrimą bei puoselėjimą.

Jau penktus metus iš eilės Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, minėdamas šią dieną, kviečia Vilniaus miesto ir rajono bendrojo ugdymo įstaigas dalyvauti akcijoje „PERTRAUKA TYLOJE“. Akcijos tikslas yra ugdyti vaikų supratimą apie triukšmą, siekiant ne tik pabrėžti didesnį jų jautrumą neigiamam triukšmo poveikiui mokykloje, namuose, renginiuose, bet ir ugdyti atsakomybę dėl pačių keliamo triukšmo.

Ši akcija – savotiška veiksmo savaitė be triukšmo – vyksta nuo š. m. balandžio 23 d. iki balandžio 27 d. Kiekvieną šios savaitės dieną viena trumpoji 10 minučių pertrauka (po pirmosios arba antrosios pamokos) mokyklose skelbiama PERTRAUKA TYLOJE.

Kiekviena akcijoje dalyvaujanti mokykla rūpinasi, kad akcijos metu visoje mokykloje būtų užtikrinama tyla. Planuojama atsisakyti garsaus skambučio, įrengti tylos ir ramybės „kampelius“, kur būtų galima ramiai pailsėti. PERTRAUKOS TYLOJE metu mokiniai kviečiami netriukšmauti, garsiai nesikalbėti, laiką leisti tyloje. Mokiniams siūloma išeiti pasivaikščioti, mankštintis, medituoti, piešti, skaityti knygą, rašyti laiškus ar kurti eilėraščius.

Šiais metais akcijoje dalyvauja daugiau beveik 70 Vilniaus miesto ir rajono mokyklų, kuriose mokosi apie 30 tūkst. mokinių.

Informaciją parengė:

Martyna Milieškaitė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 234 02 35
El. p. martyna.milieskaite@vvsb.lt