Gegužės 31 d. pasaulis jau 28-ąjį kartą minės Pasaulinę dieną be tabako. Jau ketvirtus metus iš eilės Vilniaus visuomenės sveikatos biuras prisideda prie akcijos „Obuolys vietoj cigaretės“, skirtos paminėti šiai dienai.

Akcijoje nuo gegužės 29 d. iki birželio 2 d. dalyvaus per 50 Vilniaus miesto ir rajono ugdymo įstaigų, mokiniai nuo 12 val. (pietų metu) savo pasirinktose vietose praeiviams dalins obuolius su atvirlaiškiais, informuojančiais apie rūkymo žalą. Prie akcijos prisijungs ir 4 įmonės, kurių darbuotojai kolegoms dalins obuolius. Obuolys duodamas kaip sveikos gyvensenos simbolis ir skatinimas nepradėti rūkyti arba mesti šį žalingą įprotį.

Akciją „Obuolys vietoj cigaretės“ organizuoja Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, akcijos partneriai – visuomenės sveikatos biurai Lietuvoje.

Kiekvienas, svarstantis ar jau apsisprendęs mesti rūkyti, išsamios informacijos gali gauti svetainėje www.nerukysiu.lt arba kiekvieną ketvirtadienį ateiti į nemokamus užsiėmimus, organizuojamus Vilniaus visuomenės sveikatos biure.

Daugiau informacijos:

Rita Rukštelytė
Visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
rita.rukstelyte@vvsb.lt