Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia senjorus į paskaitas, šokių pamokas ir kitus užsiėmimus lapkričio mėnesį.

Paskaitos vyks VšĮ „Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose“ II aukšte (buvę VRM rūmai, Žirmūnų g. 1E, Vilnius).

Lapkričio 2 d. 13:00 – 14:30 val. paskaita „Kuo ypatinga senjorų mityba?“. Evelina Cikanavičiūtė – gydytoja – dietologė.

Paskaitos metu bus aptartos pagrindinės senjorų maitinimosi rekomendacijos bei rekomendacijos sergant lėtinėmis ligomis (nutukimu, širdies kraujagyslių ligomis, cukriniu diabetu, podagra) ir varginant įvairiems virškinamojo trakto sutrikimams (rėmeniui, vidurių užkietėjimui, viduriavimui, pilvo pūtimui).

Lapkričio 9 d. 13:00 – 14:30 val. paskaita „Senjorų dieta: mitai ir tiesos“. Evelina Cikanavičiūtė – gydytoja – dietologė.

Paskaitos metu bus aptarti pagrindiniai visuomenėje vyraujantys teiginiai apie senjorų mitybą bei jų mokslinis pagrįstumas.

Lapkričio 16 d. 13:00 – 14:30 val. paskaita „Emocinis valgymas ir kaip su juo kovoti“. Evelina Cikanavičiūtė – gydytoja – dietologė.

Paskaitos metu bus aptariamos pagrindinės emocinio valgymo atsiradimo priežastys bei būdai, kaip galima būtų jo išvengti. Bus apžvelgti intuityvaus valgymo bendrieji principai.

Lapkričio 23 d. 13:00 – 14:30 val. paskaita „Ligos patirtis ir jos sukeltos krizės įveika“. Sandra Simanauskaitė – psichologė psichoterapeutė.

Kad ir kokio amžiaus būtum, liga visada ateina ne laiku ir sergant įgyta patirtis niekada nebūna maloni. Todėl greičiausiai nėra tokios ligos, kurios nelydėtų emocinis atsakas.

Pabandysime aptarti, kas pasikeičia susirgus ir kaip žmogus suvokia, kad sveikata sutriko. Paprastai apie tai žmogus ima mąstyti pajutęs neįprastus fizinius ar psichinius pojūčius, kuriuos subjektyviai įvertina kaip sveikatos sutrikimo požymį. Nuo to, kaip suvokiami ir interpretuojami ligos simptomai, nemažai priklausys, kaip žmogus elgsis, kokios informacijos ieškos, ar greitai kreipsis pagalbos ir ar iš viso jos ieškos.

Lapkričio 30 d. 13:00 – 14:30 val. paskaita „Maitinimosi rekomendacijos susirgus vežiu“. Evelina Cikanavičiūtė – gydytoja – dietologė.

Paskaitos metu bus aptariamos pagrindinės rekomendacijos sergant onkologine liga bei jos gydymo metu, apžvelgti pagrindiniai visuomenėje gajūs mitybos mitai sergant vėžiu.

Registracija į paskaitas vykdoma vietoje.