Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, tęsdamas senjorų sveikatos stiprinimo veiklų planą, kviečia dalyvauti užsiėmimuose – mankštose ir paskaitose, skirtose vyresnio amžiaus žmonėms. Senjorų laukiame organizuojamoje nemokamoje „Sveikatos akademijoje“!

Skelbiami paskaitų laikai „Sveikatos akademijoje“ (gegužės mėn.):

Gegužės 8 d. 12:00 val. paskaita „Nerimo užkulisiai“.

Daiva Svirušytė – medicinos psichologė.

Paskaitoje kalbėsimės apie šviesiąsias ir tamsiąsias nerimo puses. Aptarsime, koks jis būna, kur kyla, kaip reiškiasi, kada kenkia ir kuo padeda, bei ką daryti, kai nerimas tampa nepakeliamas?

Gegužės 15 d. 12:30 val. paskaita „Vasaros maistiniai ir vaistiniai augalai senjorų sveikatai“

Marius Lasinskas – vaistininkas – žolininkas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas.

Sužinosite tris pagrindines žolininko taisykles be kurių geriau į gamtą neiti. Lektorius papasakos, kaip teisingai atpažinti, rinkti, džiovinti ir vartoti maistinius bei vaistinius vasaros augalus: jonažolę, raudonėlį, sukatžolę, gaurometį ir kt. Sužinosite, kaip juos panaudoti sveikatinimuisi. Bus kalbama apie tikrąsias ligų priežastis, kada gali ir kada negali padėti vien tik vaistažolės. Paskaitos metu galėsite paragauti vaistažolininko žolelių arbatų.

Gegužės 22 d. 12:00 val. paskaita „Apie keliones ir gyvenimo keliones“

Daiva Svirušytė – medicinos psichologė.

Kaip teigė Benjamin Disraeli: „kaip ir visi keliautojai, aš mačiau daugiau nei prisimenu ir prisimenu daugiau nei mačiau“. Paskaitoje kalbėsime apie keliones: nesvarbu, ar jos vyko į kitas šalis, į kaimą, į kitokį pasaulį, į save, ar nuo savęs. Aptarsime savo patyrimą: kokią naudą jos mums suteikia ir ko jose ieškome.

Gegužės 29 d. 12:30 val. paskaita „Kaip gydo medžiai“.

Marius Lasinskas – vaistininkas – žolininkas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas.

Žolininkas papasakos, kaip mūsų krašto medžiai: liepa, ąžuolas, gluosniai, spygliuočiai ir kiti, teigiamai veikia mūsų sveikatą ir gerovę. Kaip prašyti medžių pagalbos ir atsidėkoti už jų teikiamą naudą. Bus pateikiami sveikatos receptai iš medžių augalinės žaliavos. Paskaitos metu galėsite užduoti rūpimus klausimus.

Paskaitos vyks VšĮ „Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose“ II aukšte (buvę VRM rūmai, Žirmūnų g. 1E, Vilnius). Paskaitų trukmė iki 1,5 valandos. Registracija į paskaitas vykdoma vietoje.

MANKŠTOS SENJORAMS

DĖMESIO! Skelbiama papildoma registracija į naujas mankštų grupes, skirtas senjorams! Užsiėmimai vyks nuo balandžio 3-os dienos, vieną kartą per savaitę, pirmadieniais, adresu Polocko g. 12, Užupis (Vilnius). Mankštas ves sveikatos stiprinimo specialistė Rasa Kločkova.

DĖMESIO! Informuojame, kad senjorų mankštos grupėse su trenere Dovile Šimonyte – Šturiene nevyks gegužės 5, 16, 17, 18, 19 dienomis!

Skelbiame mankštų grupes:

A grupė 8:50 – 9:35 (grupė suformuota)

B grupė 10:00 – 10:45 (likusi 1 vieta)

C grupė 11:00 – 11:45 (likusi 1 vieta)

Užupis 11

Vienoje grupėje gali dalyvauti iki 8 asmenų. Registruokitės tel. 8 603 01833 (Rasa), 8 5 205 3417 arba el. paštu senjorai@vvsb.lt .

2017 m. kovo 1 d. pradėjome mankštas senjorams grupėse:

VšĮ „Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose“ (buvę VRM rūmai, Žirmūnų g. 1E, Vilnius) mankštos vyksta kartu su sveikatos stiprinimo specialiste Rasa, „Žemaitės verslo centro“ 3 aukšto salėje Naujamiestyje (Žemaitės g. 21, Vilnius) mankštos vyksta kartu su sveikatos stiprinimo specialiste Dovile. Dėl laisvų vietų grupėse teiraukitės tel. 8 5 205 3417.

Mankštas numatoma vesti iki 2017 m. birželio pradžios.

Paskaitos ir mankštos – nemokamos. Mankštų grupėse ir paskaitų organizatorius – Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.