Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius 7-12 metų amžiaus vaikus registruotis į TĖVŲ GRUPĘ. Tai vaikų auklėjimo įgūdžius lavinanti programa, pagrįsta individualiosios psichologijos autorių ir praktikų idėjomis. Tėvai kartu dirba grupėje: diskutuoja, dalinasi patirtimi, tikrina ją su teoriniais vaikų auklėjimo pasiūlymais, ieško bendrų atsakymų į iškilusius klausimus.

Daugumai tėvų pažįstamos šios situacijos:
 Išsimušate iš vėžių, kai vaikai iškrečia ką nors netikėto ir jūsų auklėjimo pastangos subyra į šipulius;
 Svajojate apie sutarimą ir ramybę savo šeimoje, kur vakarais ir rytais nėra erzelio, paniurusių veidų, konfliktų, ar durų trankymo;
 Jūsų vaikas pernelyg priklausomas nuo kompiuterinių žaidimų ir pernelyg mažai bendrauja ar prisideda prie bendrų reikalų;
 Susimąstote, kodėl kartais vaikai nenori suprasti ar priešinasi geroms jūsų idėjoms ir akivaizdžioms pasekmėms ateityje.

Grupės metu nagrinėsime šias temas:

  • Priklausymojausmas– mokysimės suprasti kada mūsų  vaikai, o ir mes patys jaučiamės priklausantys šeimai. Kas mus jungia? Kas gi yra tas priklausymo jausmas ir kodėl jis toks svarbus?
  • Šeimos atmosfera kuo svarbi šeimos atmosfera vaikui šeimoje? kaip atsiranda mūsų vertybės ir įsitikinimai? Kaip tie įsitikinimai veikia šeimoje?
  • Brolių – seserų santykiai – kaip vaikų eiliškumas šeimoje įtakoja jų įsitikinimus bei elgesį? Kodėl, atrodo, vienodai auklėjami vaikai vistiek tokie skirtingi?
  • Supratimas ir pokalbis šeimoje.Kaip kalbėti su vaikais, kad jie mus išgirstų ir kaip jų klausytis, kad jie  prabiltų?
  • Tvarka ir taisyklės šeimoje – kam reikalingos taisyklės?Kaip susitvarkyti padeda auklėjimo stilius? Ir koks gi tas auklėjimo stilius yra geriausias?
  • Apdovanojimai ir bausmės– ar yra alternatyvos?
  • Netinkami vaiko elgesio tikslai– mokysimės tuos tikslus atpažinti
  • Padrąsinimas– Kuo ypatingas yra padrąsinimas ir kuo jis skiriasi nuo pagyrimų?

Jei šie ir kiti auklėjimo klausimai aktualūs ir Jums, specialistai padės į juos rasti atsakymus ir sprendimus. Programa įgyvendinama per 10 kassavaitinių susitikimų, kurių kiekvienas trunka 1,5-2 val. Grupes ves Individualiosios psichologijos konsultantė Nerilė Norkūnė.

Tėvų grupės užsiėmimai vyks adresu: Vilniaus g. 29, Paberžė, Vilniaus r. Pirmas užsiėmimas -2018 m. balandžio  mėn. 19 d. 18 val.

Dalyvavimas tėvų grupėje – nemokamas. Atkreipkite dėmesį, kad vaikai ir vienos šeimos nariai (tėtis ir mama) TĖVŲ GRUPĖJE nedalyvauja.

Registracija į Tėvų grupes: sofija.salde@vvsb.lt arba tel. 867537504.