„Vis įsitraukiu į toksiškus santykius. Negaliu nustoti meluoti, net brangiausiems žmonėms. Persivalgau. Jaučiuosi tarsi tuščias indas. Be priežasčių apima nerimas. Perdėtai rizikuoju ir švaistau pinigus… Elgesio modeliai, su kuriais, kaip Don Kichotas su vėjo malūnais, kovojame, o jie, tarsi Hidros galvos, vis atauga. Tada einu pas psichologą, o jis apie mano mamą nori kalbėti! Kodėl psichologai ir psichoterapeutai vis nepalieka ramybėje tos vaikystės?“

Yra didelė tikimybė, – tie vėjo malūnai (elgesiai) siejasi su vaikyste gerokai giliau, nei atrodo. Kol praeities šmėklos tyko pasąmonėje – jų bijome. Bei, kaip ir yra su vaiduokliais, negalime nieko padaryti – čia kaip su rūku kovoti. Jų pažinimas leidžia pažvelgti jiems į akis, pavadinti vardais ir ištraukus šiandienos švieson, bijoti ne daugiau, kaip šiaudinių kaliausių.

Kokia nauda paskaitos klausytojams?

Suvokimas, kas yra vaikystės trauma, kada ji aktualizuojasi ir kaip veikia. Tai gali padėti, tvarkantis su savo praeities problemomis savarankiškai ar psichoterapijoje. Arba suprasti, ką daryti, kad savo šmėklomis pavyktų neapkrėsti savo vaikų.

Paskaitą veda Julius Tilvikas, psichologas-psichoterapeutas. Daugiau apie lektorių: http://tilvikas.lt/.

Paskaita vyks spalio 25 d. 18:45-20:00 val. Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, adresu M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius (didžiojoje auditorijoje).

Dėmesio! Dalyvių skaičius yra ribotas, todėl vykdoma išankstinė registracija, paspaudus šią nuorodą: https://goo.gl/forms/nq1StL6XlxudyiHs2.

Paskaita yra nemokama, tačiau labai norintiems atsidėkoti lektoriui turėsime padėkos dėžutę.

PASKAITAS ORGANIZUOJA Vilniaus visuomenės sveikatos biuras

PRIE INICIATYVOS PRISIDEDA IR JĄ PALAIKO Vilniaus universiteto studentų atstovybė ir programa „Be etikečių“

 

Informaciją parengė:

Martyna Milieškaitė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 234 02 35, 8 6 521 0707
El. p. martyna.milieskaite@vvsb.lt