2012 gruodžio 13 d. Ketvirtadienis
Akcija “Pasveikink be mobilaus telefono”
mobiliakas
mobiliakas
Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, artėjant šventėms organizuoja prevencinę švietėjišką akciją Vilniaus mokyklose  Pasveikink be mobilaus telefono. 8-9 klasių moksleiviai gaus laišką nuo Biuro, kuriame jie skatinami kuo rečiau naudoti mobilųjį telefoną, įspėjami apie pavojus, bei raginami savo bendraamžius su šventėmis pasveikinti kitaip.



Laiškas

Sveikas, ,,mobilus Jaunuoli!

Kažkada nebuvo ,,mobiliakų, – bet Tu vis tiek žinodavai, kur rasti savo draugus… ar ,,kašio aikštelėje, ar kieme prie suoliuko… ar pas Andrių laiptinėje… norėdamas pasikviesti draugus į lauką, dažniau lankydavaisi pas juos svečiuose … draugės mama kartais pavaišindavo saldainiais… artimiau bendraudavai su savo šeima… būdavai aktyvesnis, mažiau laiko praleisdavai maigydamas kompiuterį, ar braukydamas savo išmanųjį telefoną… daugiau laiko skirdavai pasivažinėjimui dviračiu, buvimui lauke… buvo visai kitokie žaidimai: „slėpynės, šansas, gaudynės, metalinė ožka, aukšta žemė, 12 pagaliukų, alibaba… ir mokytis tada sekdavosi geriau, draugai buvo mažiau stresuoti… ir gyvenimas šviesesnis atrodė.

Per keletą dešimtmečių visuomenė smarkiai patobulėjo ir pasistūmėjo į priekį su naujomis technologijomis. Technologijų tobulėjimo sustabdyti neįmanoma, kadangi žmonės nori geriau gyventi, jie kuria technologijas, palengvinančias buitį, dėl to dažnai yra teršiama aplinka, bei žalojama sveikata. Pavyzdžiui, mobilieji telefonai skleidžia elektromagnetines bangas. Pasaulinė sveikatos organizacija nustatė, kad kasdien kalbantiems telefonu apie 30 minučių ir daugiau, 30 proc. padidėja smegenų auglio atsiradimo rizika. Taip pat gali atsirasti miego, atminties, regos sutrikimų, kurie gali turėti įtakos Tavo mokymosi kokybei.

Tu turi suprasti, kad mobilus telefonas, tai yra informacijos perdavimo, o ne bendravimo priemonė. Tai ne žaislas. Ar žinai, kad 1983 m. išleistas pirmasis mobilusis telefonas. Praėjo tik 30 metų. Iki šiol neįrodyta, kad jis tiesiogiai nekenksmingas Tavo sveikatai. Pasekmės sveikatai gali atsirasti tik po tam tikro laiko. Todėl reikėtų laikytis atsargumo principo.

Kuo mažiau jais kalbėti, naudotis tik esant ypatingai svarbai; laikyti 30-50 cm atstumu nuo kūno; kalbant naudotis laisvųjų rankų sistema; laukiant sujungimo su abonentu, nelaikyti telefono prie pat ausies; jei pokalbis trunka ilgiau patartina telefoną pernešti nuo vienos ausies prie kitos; miegant jį laikyti atokiau;

Todėl Tau siūlai išsivaduoti nuo priklausomybės – maigyti ir braukyti „mobilųjį ir išmanųjį, o daugiau laiko bendrauti tiesiogiai, susitikus.
Pasveikink bendraamžius įdomiau, toks sveikinimas visuomet vertingesnis nei SMS !


Informaciją parengė:
Šarūnas Alasauskas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistas
Tel. 8-5 2711244, el.p.

FacebookMessenger
Naujienos
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support