Spalio paskutinę savaitę Vilniaus rajono ugdymo įstaigose vyko Vilniaus m.  savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuota akcija „BŪK MATOMAS“. Socialinę saugumo akciją vykdo daugiavaikių šeimų asociacija „Mes“. Akcijoje dalyvavo 658 moksleivių iš penkių Vilniaus rajono ugdymo įstaigų: Juodšilių „Šilo“ gimnazijos, Vilniaus r. Skaidiškių mokyklos  – darželio, Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos, Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija bei Vilniaus r. Zujūnų gimnazijos.

Jau kitą savaitę, lapkričio 8 d.  nuo 12 val. akcija „Būk matomas“ lauks Jūsų Antakalnio poliklinikoje.

Atsineškite viršutinius drabužius, kurie neturi atšvaitų – juos dekoruosime  specialia šviesą atspindinčia plėvele. Toks atšvaitas niekada nepasimes, bet dar ir pagyvins viršutinius drabužius. Šviesą atspindinčius ženkliukus dėsime NEMOKAMAI. Ši akcija skirta spręsti kasmetinę tamsaus paros meto problemą. Atšvaitus nešioja ne visi. Suaugę ir vaikai dažnai juos pameta ir kai ateina vakaras, keliauja be jų.

Akcijos „Būk matomas“ idėja – spręsti tamsiojo paros meto pėsčiųjų nematomumo problemą. Akcijos dalyviams  dar kartą priminėme apie tamsiojo paros meto keliamus pavojus, skatinome  elgtis atsakingai ir suteikėme galimybę nemokamai pritvirtinti atšvaitą.  Atšvaitai, pritvirtinti terminiu būdu ypatingi tuo, kad jų neįmanoma nulupti, sugadinti ar pamesti. Specialiu aparatu saugiai ir tvirtai prilipdomi švytintys dekoratyviniai elementai ne tik atlieka savo pagrindinę funkciją – apsaugo pėsčiąjį kelyje, bet ir dekoruoja drabužį. Akcija organizuojama visos Lietuvos mastu, ir keliauja per mokyklas, bendruomenių namus bei seniūnijas. Akcijos „Būk matomas“ tikslas – skatinti žmones dėvėti atšvaitus, šviesti juos saugaus eismo temomis, atkreipti dėmesį į “nematomų žmonių” problemą tamsoje.

Dėkojame ugdymo įstaigų atstovams už bendradarbiavimą, organizuojant akciją.

Kviečiame vilniečius  pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu!